Pewna wygrana Miedzi z Wartą

radiowroclaw.pl 1 godzina temu
Piłkarze Miedzi Legnica pokonali na wyjeździe Wartę Poznań 4:1 w spotkaniu 12. kolejki 1. ligi.

Mecz znakomicie ułożył się dla Miedzi, która od samego początku przejęła inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami. W 4 minucie Kamil Antonik wpadł w pole karne Warty, minął rywala i pewnym strzałem wpakował futbolówkę do siatki. Dziesięć minut później ten sam piłkarz spróbował zza szesnastki, ale tym razem posłał piłkę obok słupka. W 17 minucie zielono-niebiesko-czerwoni prowadzili już dwoma golami, gdy wspaniałym uderzeniem z dystansu popisał się Marcel Mansfeld. Popis legniczan trwał. Nie minęło dziesięć minut, gdy Iwo Kaczmarski strzałem z prawej strony pola karnego zakończył bramką szybki atak Miedzi. Warta nie miała zbyt wielu argumentów. W 38 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Maciej Żurawski, ale znakomicie interweniowała defensywa Miedzi. Za chwilę wykończenia nie zabrakło po drugiej stronie boiska. Co prawda, najpierw Benedik Mioc po podaniu Antonika trafił z lewej strony pola karnego w słupek, ale za moment z drugiej strony szesnastki poprawił Michał Kostka i Dolnoślązacy prowadzili już 4:0! W przerwie spotkania szkoleniowiec „Zielonych” dokonał aż czterech zmian. Na początku drugiej odsłony widać było, iż poznaniacy chcą za wszelką cenę zmazać plamę z pierwszych 45 minut, co rusz niepokojąc strzegącego bramki Miedzi Jakuba Wrąbla. Miedź jednak gwałtownie opanowała sytuację na murawie. W 59 minucie po rzucie rożnym Antonik trafił w boczną siatkę. Dwie minuty później dwukrotnie z rzutu rożnego dośrodkowywał Benedik Mioc. Najpierw groźnie główkował Adnan Kovacević, a za chwilę niecelnie uderzał Marcel Mansfeld. W 72 minucie...