Pewne zwycięstwo WKS-u w II lidze

4 dni temu

Niewiele ponad 60 minut wystarczyło siatkarzom WKS-u, by zanotować kolejne drugoligowe zwycięstwo. Wielunianie ograli AS PANS Nysa.

W 2. kolejce grupy trzeciej II ligi drużyna trenerów Bartłomieja Matejczyka i Leszka Pałygi podejmowała u siebie beniaminka. Szansę debiutu w barwach WKS-u dostał środkowy Radosław Szczeciński, a w pierwszej szóstce znaleźli się też Oskar Rakus i Tomasz Wencel. To zmiany w porównaniu ze starciem 1. kolejki.
Wukaesiacy gwałtownie wyszli na prowadzenie 6:1, a przewagę powiększali do końca pierwszego seta, którego wygrali do 10. Druga partia bardziej wyrównana, jednak od stanu 13:12 wielunianie pozwolili rywalom zdobyć zaledwie trzy punkty, dzięki czemu zwyciężyli do 15. Także w trzeciej odsłonie pojedynku gospodarze potwierdzili dominację. Zaczęło się od prowadzenia 8:1, a do końca goście uzbierali tylko 8 punktów. WKS zanotował więc kolejne zwycięstwo, a MVP meczu został atakujący tej drużyny Tomasz Wencel.

Wukaesiacy otwierają tabelę grupy trzeciej. W następnej kolejce ponownie zagrają u siebie. Podejmą wicelidera, czyli Ikara Legnica.