Pierwsze zwycięstwo w EuroCup Women! Polski Cukier AZS UMCS Lublin triumfuje

Polski Cukier AZS UMCS Lublin odniósł pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji EuroCup Women, wygrywając w emocjonującym starciu z Panathinaikosem 63:62. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, ale determinacja i walka do ostatnich sekund przyniosły upragniony sukces.

Emocjonujący mecz pełen zwrotów akcji

Spotkanie między Panathinaikosem a Polskim Cukrem AZS UMCS Lublin było niezwykle zacięte. Obie drużyny walczyły o każdy punkt, a wynik zmieniał się kilkukrotnie. Kluczowym momentem meczu była świetna gra w obronie zawodniczek z Lublina, które potrafiły zneutralizować ataki silnych przeciwniczek z Grecji.

Bohaterki meczu

Lublinianki zagrały bardzo zespołowo, a każda zawodniczka miała swój wkład w to historyczne zwycięstwo. Na wyróżnienie zasługuje Martyna Miskiniene, która zdobyła 15 punktów i była liderką zespołu. Zempare dorzuciła kolejne 12 punktów, a Kulińska – 11. Zespół walczył z determinacją do ostatniego gwizdka.

Walka do ostatnich sekund

Końcowe sekundy meczu były pełne napięcia, gdy różnica między drużynami wynosiła zaledwie jeden punkt. Polski Cukier AZS UMCS Lublin zachował zimną krew i skutecznie obronił ostatnie akcje Panathinaikosu, co pozwoliło im świętować zasłużone zwycięstwo.

Kluczowe momenty spotkania

• Początek meczu: szybkie prowadzenie Lublina 0-4.
  • Celny rzut Magdaleny Szymkiewicz na koniec pierwszej kwarty (19-24).
  • W drugiej kwarcie Maja Kusiak popisała się efektowną akcją, zwiększając prowadzenie (19-28).
  • Po przerwie Panathinaikos wyszedł na prowadzenie, ale Zuzanna Kulińska zdobyła ważne punkty dla Lublina (44-41).
  • Decydująca kwarta: Laura Miškinienė wyprowadza AZS na prowadzenie (54-55).
  • Kluczowe dwie akcje Batabe Zempare, które zakończyły mecz wynikiem 63-62.

Jak oceniasz występ Polski Cukier AZS UMCS Lublin w meczu z Panathinaikosem? Podziel się swoją opinią w komentarzach i udostępnij artykuł, aby inni mogli przeczytać o tym emocjonującym spotkaniu!