Lubelskie koszykarki z pierwszą wygraną w EuroCupie

Koszykarki Polskiego Cukru AZS-u UMCS-u Lublin z pierwszym zwycięstwem w rozgrywkach EuroCupu. W 3. kolejce rozgrywek akademiczki wygrały na wyjeździe z Panathinaikosem Ateny 63:62. Bohaterką przyjezdnych została Batabe Zempare, która 3 sekundy przed końcem oddała rzut dający lubliniankom wygraną.

Spotkanie od początku było wyrównane. Po pierwszej kwarcie AZS UMCS prowadził 24:19, ale w drugiej ćwiartce to rywalki zdobyły o 5 punktów więcej i na dużą przerwę oba zespoły schodziły przy remisie po 34. Trzecia odsłona należała do gospodyń, które wygrywając 18:13 wypracowały sobie 5-punktową zaliczkę. Roztrwoniły ją już jednak na początku czwartej kwarty i losy spotkania ważyły się do ostatniej akcji.

Trener Krzysztof Szewczyk ponownie nie mógł skorzystać z kontuzjowanych: Aleksandry Stanacev i Stelli Johnson. Serbka znalazła się wprawdzie w meczowym protokole, ale cały mecz spędziła na ławce. Najwięcej punktów dla lublinianek zdobyły: Miskiniene 15, Zempare 12, Kulińska 11 i Szymkiewicz 10.

W następnej serii spotkań EuroCupu – w środę 30 października – Polski Cukier AZS UMCS podejmie francuski Union Féminine Angers Basket. Z kolei już w niedzielę w 4. kolejce ekstraklasy lubelski zespół zagra z Eneą AZS Politechniką Poznań.