Piłka nożna 4. liga. Derbowe przełamanie Watry

podhaleregion.pl 1 miesiąc temu

W 4. kolejce spotkań 4. ligi małopolskiej pierwsze w okresie zwycięstwo odniosła Watra Białka Tatrzańska, która na własnym stadionie pokonała w derbowym starciu Lubań Maniowy

Po pierwszej połowie Watra prowadziła 1:0 po trafieniu z 31. minuty Bocheńczaka, który sfinalizował dogranie w pole karne od Kobylarczyka. Gospodarze bliscy objęcia prowadzenia w tym meczu byli już w 5. minucie, kiedy po złym wybiciu piłki prze Jerzego Chlipałę, Ł. Młynarski przejął piłkę na 30 metrze przed bramką Lubania, podholował ją kilka metrów, ale uderzał już pod naciskiem obrońcy Lubania i w efekcie przestrzelił. o ile chodzi o maniowian to w pierwszej odsłonie najbliżej zdobycia gola byli oni 29. minucie, kiedy po kontrataku piłkę rozegrał między sobą duet Misiura – Pluta, ale ten drugi uderzył zbyt słabo by zaskoczyć Kobala.

Niespełna kwadrans po wznowieniu gry w drugiej połowie białczanie podwyższyli prowadzenie. Po dograniu z rzutu wolnego w pole karne Lubania, piłka spadła pod nogi Luci, ten bez przyjęcia uderzył ją w kierunku bramki, po drodze trącił ją jeszcze Precios i Chlipała był bez szans. Kolejne efekty pełnej dominacji Watry w tym meczu przyszły w 75. minucie. Do zagranej z głębi pola piłki na 16 metrze przed bramką Lubania dopadł Bigos, i efektowną „główką” przelobował bramkarza gości.

Watra Białka Tatrzańska – Lubań Maniowy 3:0 (1:0)

1:0 Bocheńczak 31, 2:0 Precios 59, 3:0 Bigos 75.

Watra: Kobal – Gruszecki, Luca, Ł. Młynarski (74 Płonka), Styrczula, Kobylarczyk, Precios (62 Bigos), Masłowski, Dudek (79 Kostrzewa), Porębski, Bocheńczak.

Lubań: Je. Chlipała – Bałos, Potoniec, Kasperczyk (57 Wiercioch), Jandura, Czajkowski, Pluta (80 Kolasa), Drobnak, Zaika, Misiura (57 Bryja) , Ja. Chlipała (85 Budz)

Sędziował Damian Gmitrzak z Krakowa. Żółte kartki: Bigos – Zaika, Ja. Chlipała.