Piłka nożna 5. liga. Nieudana inauguracja

podhaleregion.pl 1 miesiąc temu

Nie udał się pierwszym w okresie 2024/2025 mecz w 5. lidze piłkarzom LKS Szaflary. Prowadzeni po raz pierwszy przez trenera Karola Niewolika, szaflarzanie przegrali 0:2 wyjazdowe spotkanie z Grodem Podegrodzie.

Gród Podegrodzie – LKS Szaflary 2:0 (0:0)

1:0 Kumor 48, 2:0 Kumor 67

Gród: Różalski – Klóska, Niemas, K. Salmon, Plata, Kumor, B. Zgrzeblak, Zygmunt (66 Knurowski), Drozdowicz, Łatka (66 A. Salamon), S. Zgrzeblak

Szaflary: Zhuk – Kantor (60 Kasperek), Bryja, Hreśka, Maciasz, Krupa, Wójciak, Furczoń (87 Haręza), Bryjak (81 Karpiel), Zgierski (60 Kacica), Łojas (46 Wojtanek)

Żółte kartki: Łatka – Hreśka, Furczoń, Zgierski, Łojas.

Pierwsza połowa nie obfitowała w bramkowe okazje. W szeregach gospodarzy od samego początku najjaśniejszą postacią był Kumor, który co rusz nękał defensywę Szaflar. Przyjezdni z kolei nastawili się na kontry i po jednej z nich – w 31. minucie – groźnie uderzył z dystansu Bryjak.

Fatalnie szaflarzanie weszli w drugą połowę, bo już w pierwszej akcji stracili gola, za sprawą wspominanego na wstępie Kumora, który korzystając z dogrania z bocznej strefy nie dał szans Zhukowi. Bramkarz Szaflar w dwóch kolejnych akcjach uchronił swój zespół od straty goli, wygrywając dwa pojedynki sam na sam z zawodnikami Grodu. W 67. minucie jednak Zhuk skapitulował po raz drugi, ponownie po strzale Kumora.