Piłka ręczna: Gwardia Opole przegrywa po rzutach karnych

Gwardia Opole przegrała po rzutach karnych z Wybrzeżem Gdańsk 30:31 w meczu 5. serii Orlen Superligi. W regulaminowym czasie gry pasł remis 27:27. Najwięcej bramek dla opolskiego zespołu - 9 - zdobył Mateusz Wojdan.

Opolanie nie najlepiej rozpoczęli spotkanie z Wybrzeżem Gdańsk. Gospodarze pierwszą połowę zakończyli czterobramkowym prowadzeniem (15:11). W drugiej części spotkania w szeregi „Gwardzistów” powróciła skuteczność, a prawdziwą zmorą dla gdańszczan był Mateusz Wojdan. Minutę przed końcem po bramce opolskiego skrzydłowego Gwardia prowadziła choćby 27:26, ale Wybrzeże zdołało wyrównać. Strzelcem bramki na wagę remisu i rzutów karnych był Rafał Stępień. Serię „siódemek” zwyciężyli gospodarze 4:3, po dwóch pomyłkach zawodników z Opola. Kluczową rolę w ostatecznym zwycięstwie gospodarzy odegrał „stary znajomy” Gwardii Opole - Mateusz Zembrzycki. Bramkarz Wybrzeża zatrzymywał opolski zespół aż 14 razy. W innych sobotnich spotkaniach Chrobry Głogów pokonał Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 38:21 (19:13), a MMTS Kwidzyn przegrał ze Śląskiem Wrocław 26:29 (13:13).W tabeli prowadzi Industria…