
Reprezentanci Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej zakończyli udział w Finale Ogólnopolskiej Licealiady w Piłce manualnej Chłopców, który w dniach 14–16 czerwca odbywał się w Piotrkowie Trybunalskim. W turnieju wystąpiły najlepsze szkolne drużyny z całej Polski – mistrzowie poszczególnych województw.
Podczas turnieju zawodnicy z Dąbrowy Białostockiej rozegrali kilka emocjonujących spotkań. W pierwszym meczu pokonali drużynę ze Świdnicy 16:15.
Drugiego dnia rywalizacji odnieśli dwa zwycięstwa – z zespołami z Kolbuszowej oraz Łodzi. Musieli jednak uznać wyższość drużyn ze Szczecina i Wągrowca. Szczególnie zacięte było spotkanie z zespołem z Wągrowca, przegrane 13:15, które decydowało o awansie do ćwierćfinału.
W meczu o 9. miejsce reprezentanci Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej ulegli drużynie ze Świdnicy 16:20, kończąc tym samym rywalizację w gronie najlepszych szkolnych zespołów piłki manualnej w kraju.
Awans do finału ogólnopolskiego był dużym sukcesem szkoły i kolejnym dowodem na wysoką jakość szkolenia sportowego prowadzonego w placówce.
W skład zespołu weszli: Arseni Semchanka, Bartłomiej Kotowski, Marcel Zalewski, Mateusz Halicki, Jakub Marcińczyk, Jakub Borko, Szymon Hajkowski, Krystian Jakimowicz, Jakub Sanik, Eryk Gajda, Mateusz Lewkowicz, Jan Markowski, Wiktor Łabieniec, Bartosz Bartkiewicz oraz Bartosz Hajkowski.
Drużynę do turnieju przygotował trener Mirosław Tokajuk.
Jak podkreślają przedstawiciele szkoły, udział w turnieju finałowym nie byłby możliwy bez wsparcia starosty sokólskiego Piotra Rećko, wicestarosty Łukasza Owsiejki oraz członka Zarządu Jerzego Białomyzego, którym podziękowano za pomoc w organizacji wyjazdu na finały ogólnopolskie.
Gratulujemy zawodnikom oraz trenerowi dotarcia do finału ogólnopolskiego i godnego reprezentowania szkoły, powiatu oraz województwa. To osiągnięcie potwierdza przynależność drużyny do czołówki szkolnej piłki manualnej w Polsce.
{gallery}zdjecia/2026/Czerwiec/40{/gallery}
/JC, fot. Mirosław Tokajuk/















