PIŁKARZE SOKOŁA UCZCILI PUCHAR WOJEWÓDZKI W RESTAURACJI AMORE MIO

ostrodanews.pl 5 dni temu

Zdobycie przez Sokół Ostróda Wojewódzkiego Pucharu Polski rozeszło się szerokim echem w naszym mieście. Gratulacje płynęły z każdej strony, a szczególnie dla kibiców piłki nożnej był to jeden z najszczęśliwszych dni w roku. Restaurator znad bulwaru Marco Cocchieri, właściciel restauracji Amore Mio, postanowił im podziękować i pogratulować w najprostszy sposób… gościną.

Marco przyjechał do Ostródy nieco ponad rok temu, a już można odnieść wrażenie, jakby był tutaj od wielu lat. Wielu ostródzian, przychodząc na posiadówkę do restauracji, nie mówi już „Dzień dobry” albo „Dobry wieczór”. Zamiast tego słychać „Cześć, Marco!”, co wskazuje, iż dość gwałtownie Włoch stał się jednym z nas – ostródzianinem.

Jako już ugruntowany członek społeczności i, jak niemal każdy Włoch, entuzjasta piłki nożnej, Marco postanowił zaprosić nieochłoniętych jeszcze po wywalczeniu pucharu piłkarzy Sokoła, jak również sztab szkoleniowy. Trzeba też zauważyć, iż towarzyskie powiązania przedstawicieli gastronomii i klubów piłkarskich to rzecz typowo włoska, na Półwyspie Apenińskim mocno kultywowana.

Piłkarze Sokoła mogli sobie zamówić z karty, co chcieli. Na stołach jednak królowały pizza i makarony, czyli typowo włoskie, szybkie dania. Zwycięski skład Sokoła posiedział półtorej godziny, chłopaki porozmawiali, odpoczęli i zrobili sobie z Marco wspólne zdjęcie.

Dobrze jest obserwować takie zjawiska, kiedy światy sportu i gastronomii przenikają się na lokalnym podwórku. Ludzie wówczas się poznają i otwierają między sobą kolejne możliwości współistnienia, zwyczajnie stając się dla siebie bliżsi.

Idź do oryginalnego materiału