Plan przygotowań Industrii. Zagrają w turniejach na Węgrzech i w Hiszpanii

1 godzina temu
Zdjęcie: Plan przygotowań Industrii. Zagrają w turniejach na Węgrzech i w Hiszpanii


27 lipca piłkarze ręczni Industrii Kielce rozpoczną przygotowania do nowego sezonu.

– W pierwszych dniach będą poddawani m.in. badaniom wydolnościowym oraz testom szybkościowym i mocy – poinformował menadżer do spraw komunikacji w kieleckim klubie Marcin Batóg.

W trzecim tygodniu przygotowań Kielczanie udadzą się na pierwszy turniej zagraniczny na Węgry. Rywalizować tam będą z mocnymi europejskimi zespołami, które regularnie grają w europejskich pucharach na poziomie Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej. To węgierski MOL Tatabanya, słoweńskie Celje Pivovarna Lasko oraz chorwacki RK Zagrzeb. Na Węgrzech żółto-biało-niebiescy przebywać będą od 12 do 15 sierpnia.

W następnym tygodniu (od 17 do 23 sierpnia) Industria Kielce weźmie udział w turnieju w Santander w Hiszpanii. To już kolejny raz kiedy nasz zespół został zaproszony do udziału w ICT Cantabria Infinita. W tym roku zagra sześć zespołów, które podzielone zostaną na dwie grupy. Wśród uczestników będą One Veszprem, francuski PAUC Handball (dziewiąta drużyna francuskiej ligi w poprzednim sezonie) oraz trzy zespoły z Hiszpanii.

Po powrocie do Kielc od 24 sierpnia drużyna rozpocznie już mikrocykl, który zakończy się w sobotę 29 sierpnia meczem o Superpuchar Polski. Tradycyjnie już zostanie rozegrany w łódzkiej Atlas Arenie.

Pierwsze spotkanie w ORLEN Superlidze Industria zagra w kolejnym tygodniu (5-6 września), na wyjeździe z Netlandem MKS Kalisz. Druga kolejka również zostanie rozegrana na wyjeździe – w Piotrkowie Trybunalskim z tamtejszym Piotrkowianinem (12-13 września). Pierwszy mecz ligowy w Hali Legionów Żółto-Biało-Niebiescy rozegrają 19 lub 20 września, a rywalem będzie Energa Bank BPS MMTS Kwidzyn.

W ubiegłym tygodniu oficjalnie ogłoszono, iż trenerem Industrii Kielce przez następne dwa sezonu będzie Krzysztof Lijewski. W sztabie szkoleniowym są się także Kamil Siedlarz w roli drugiego trenera, Mariusz Skuta jako trener przygotowania motorycznego, Tomasz Błaszkiewicz jako trener bramkarzy oraz fizjoterapeuci Tomasz Mgłosiek i Bartosz Zagniński.

Piłkarze ręczni Industrii Kielce bronią Superpucharu Polski i mistrzostwa kraju.

Idź do oryginalnego materiału