Pociągi w Niemczech jeszcze z opóźnieniami i problemami, ale już jeżdżą. W nocy stanęły wszystkie składy kolejowe. Powodem była awaria systemu komunikacji między maszynistami a dyżurnymi ruchu.
Usterka kolejowego systemu GSMR zatrzymała wszystkie pociągi pasażerskie, z S-Bahn i prywatnymi włącznie. Stanęły także składy towarowe. Między godzinami 22.30 a 0.30 przez Niemcy prawdopodobnie nie przejeżdżał żaden pociąg.
Klienci Deutsche Bahn, których wagony zatrzymały się na stacjach, dostawali możliwość noclegu w hotelach, ale na przykład we Frankfurcie nad Menem zabrakło miejsc noclegowych. Kilka pociągów ruszyło w dalszą drogę bez wielu pasażerów, bo tych nie poinformowano, iż pociąg odjedzie.
System łączności został już przywrócony, choć przez cały czas są utrudnienia dla podróżnych. Niemiecka kolej nie podała dotąd powodu usterki. Dziennik „Bild” powołując się na służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w kraju, twierdzi, iż przyczyną był błąd w aktualizacji systemu.

2 godzin temu











