Pod okiem najlepszego sędziego w regionie Sokół przegrał z liderem w Nidzicy

nos-portal.pl 1 miesiąc temu

PIŁKA NOŻNA. W 5. kolejce IV ligi w Nidzicy doszło do pojedynku beniaminków i jednocześnie było to mecz na szczycie. Niepokonany do tej pory Start został niepokonany i pozostał liderem z kompletem punktów, pokonując Sokoła.

Na razie w rozgrywkach IV ligi w ekipie Sokoła najlepiej strzela Tomasz Śnieżawski / Fot. Mariusz Gardecki

Starcie czwartoligowych beniaminków z Nidzicy i Ostródy poprowadził najlepszy na Warmii i Mazurach arbiter Marcin Szczerbowicz. Zatem praca trójki sędziowskiej była na ligowym poziomie, ale do boiskowych poczynań piłkarzy obu drużyn można by mieć trochę zastrzeżeń.

Wybrańcy trenera Andrzeja Burcharta na mecz w Nidzicy nie dali rady podtrzymać zwycięskiej passy w pojedynkach ze Startem. Przypomnijmy: w poprzednim sezonie, kiedy Sokół i Start grały w klasie okręgowej dwukrotnie wygrali ostródzianie. Jednak na poziomie IV ligi zdecydowanie lepiej prezentowali się podopieczni Czesława Żukowskiego. “Żuczek” dobrze przygotował swoich piłkarzy na mecz z Sokołem. Znani z dobrej defensywy nidziczanie tym razem dobrze zaprezentowali się w grze do przodu. W pierwszych 45 minutach więcej działo się pod bramką gości, ale do przerwy był remis 1:1.

Zdecydowanie więcej emocji było po zmianie stron. Niestety powody do euforii mieli fani gospodarzy, a w końcówce o porażce ostródzian przesądzili dwaj byli piłkarze Sokoła Mateusz Sobotka i Adrian Korzeniewski. Hit 5. kolejki spotkań zakończył się pierwszą ligową porażką Trójkolorowych.

Start Nidzica - Sokół Ostróda 4:2 (1:1)
1:0 - (14), 1:1 - T. Śnieżawski (41), 2:1 - (52), 3:1 - (65), 3:2 - T. Śnieżawski (75), 4:2 - (82)