Podwójny brąz w koszykarskich mistrzostwach LZS-ów

3 miesięcy temu

W maju w Dąbrowie, odbyły się zawody finałowe Mistrzostw Województwa LZS Szkół Wiejskich w Mini Koszykówce dziewcząt (rocznik 2011 i młodsze). Do rywalizacji przystąpiły cztery najlepsze drużyny w województwie opolskim, które wygrały swoje turnieje eliminacyjne.

W półfinale wojewódzkim szkoła z Lubszy pokonała PSP Domaradz 23:3, PSP Mąkoszyce 24:12 i ZSP Czepielowice 10:8.

Natomiast w turnieju finałowym drużyna z Lubszy uległa szkole z Dąbrowy i Turawy oraz w rywalizacji o brązowy medal pokonała PSP Zagwiździe 21:8 i zdobyła III miejsce w województwie!

Wielkie podziękowania dla całej drużyny i trenera za walkę, zaangażowanie, determinację i osiągnięty wynik.

Sukces tym bardziej cieszy, gdyż szkoła z Lubszy drugi raz z rzędu uplasowała się na podium Mistrzostw Województwa Szkół Wiejskich w Mini Koszykówce dziewcząt.

W zeszłym roku dziewczęta zdobyły srebro, natomiast w tym roku zostały brązowymi medalistkami 🙂

Skład brązowych medalistek: Martyna Gromnicka, Julia Taracińska, Hanna Kućmierz, Lena Sokół, Alicja Krówczyńska, Julia Pawulich, Kinga Spalona, Vanessa Hetko, Paulina Kraus, Weronika Adamiak, trener – Adam Przybyła

W czerwcu w Turawie odbył się Finał Mistrzostw Województwa LZS Szkół Wiejskich w koszykówce dziewcząt (rocznik 2009, 2010, 2011)

W zawodach udział wzięły szkoły z Turawy, Jełowy, Lubszy i Dobrzenia Wielkiego.

Dziewczęta z Lubszy w rywalizacji o awans do turnieju finałowego pokonały Tarnów Opolski 14:8.

W turnieju finałowym po pokonaniu drużyny z Dobrzenia Wielkiego 18:9 zawodniczki z Lubszy wywalczyły brązowe medale 🙂 Wielkie podziękowania dla drużyny i trenera.

Starsze dziewczęta poszły śladami młodszych, które w tym roku szkolnym w mini koszykówce również zdobyły brąz.

Szkoła z Lubszy zanotowała kolejny wielki sukces w tej dyscyplinie sportu. Od roku 2022 awansowała do czterech turniejów finałowych mistrzostw województwa szkół wiejskich, osiągając wicemistrzostwo, dwa brązowe medale i czwarte miejsce.

Skład brązowych medalistek: Gabriela Bider, Julia Łazaruk, Martyna Gromnicka, Julia Taracińska, Blanka Serwadczak, Patrycja Koszykowska, Natalia Turaj, Kornelia Węgierska, Hanna Kućmierz, Klaudia Wojtysiak, trener – Adam Przybyła