32 drużyny, 18 wymagających konkurencji - w Barczewie odbyły się ogólnopolskie zawody w ramach kwalifikowanej pierwszej pomocy, które zgromadziły najlepsze zespoły z całego kraju. Na liście uczestników nie mogło zabraknąć reprezentacji Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie, czyli zwycięzców dwóch poprzednich edycji. Mateusz Grabarek, Jakub Matjasik, Bartosz Sawada i Marcin Woźniak walczyli o swoisty hat-trick.
Zadania sprawdzały zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne umiejętności ratownicze w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
- Musieliśmy stawić czoła realistycznym scenariuszom, obejmującym m.in. wypadki komunikacyjne, nagłe zatrzymania krążenia, działania w trudnym terenie oraz ratownictwo wodne. Konkurencje odbywały się zarówno w dzień, jak i w nocy, wymagały od zawodników wysokich kompetencji technicznych oraz odporności na stres - opowiada asp. Mateusz Grabarek.
Hat-trick pleszewskich strażaków
On i jego kolejny po raz kolejny spisali się na medal, złoty medal, potwierdzając fachowość, doskonałe przygotowanie oraz umiejętność działania w ekstremalnych warunkach. Pleszewska drużyna zakończyła zawody z dorobkiem 86,35% punktów możliwych do zdobycia, dzięki czemu triumfowała po raz trzeci i przejęła na stałe dotąd przechodni puchar. Na drugim miejscu uplasowała się komenda z sąsiedniego Krotoszyna (80,54%), a na najniższym stopniu podium stanęli druhowie z OSP w Bestwinie (80,40%).
Za rok impreza zmieni nazwę. Od 2027 zmagania w Barczewie będą toczyły się pod szyldem mistrzostw Polski w ramach kwalifikowanej pierwszej pomocy.
https://zpleszewa.pl/wiadomosci/strazacka-rywalizacja-i-wodna-przygoda-tak-przebiegalo-swieto-prosny-2026/ez3SfP1tmVMJj0hZX20Ohttps://zpleszewa.pl/wiadomosci/jedlec-gospodarzem-strazackiego-swieta-poznalismy-najlepsze-druzyny-osp/ZqEHXO0j5lKKjKbEeFEC
2 godzin temu















