Pomysł na weekendowy odpoczynek. Gdzie wybrać się nad wodę niedaleko Piotrkowa?

1 dzień temu
Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe | foto Piotr Wajman/lodzkie.pl


Od 28 czerwca mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego mogą korzystać z kompleksu basenowego przy ulicy Żwirki. Do dyspozycji są trzy otwarte baseny, w tym specjalny brodzik dla najmłodszych. Na miłośników wodnych zabaw czekają dwie zjeżdżalnie oraz splash park. Z kolei osoby, które wolą spędzać czas na plaży, mogą wybrać się na kąpieliska, które znajdują się w regionie. Sprawdzamy, które z nich są w tej chwili otwarte.

Gdzie nad wodę niedaleko Piotrkowa?

Według informacji zawartych w Serwisie Kąpieliskowym woda jest zdatna do pływania na kąpielisku Przystań w powiecie tomaszowskim. Entuzjaści zabaw nad wodą znajdą tam dużą plażę, miejsca do wodowania kajaków oraz wypożyczalnię sprzętu wodnego. Biała flaga widnieje również na kąpielisku w Smardzewicach. Na terenie obiektu znajduje się boisko do sportów plażowych, plac zabaw, wodny plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna i piaszczysta plaża. Podobnie jest w przypadku „Wawrzkowizny” w powiecie bełchatowskim - przy kąpielisku znajduje się piaszczysta plaża. Działa tam też wypożyczalnia rowerów wodnych i kajaków, są boiska do koszykówki, siatkówki i korty tenisowe.

Trochę dalej można wybrać się też na kąpielisko w Przedborzu przy ulicy Turystycznej. Tam do dyspozycji jest plaża, boisko do siatkówki plażowej oraz wodna zjeżdżalnia. Z kolei w Łodzi można udać się na Arturówek. Warto jednak przed wyjazdem sprawdzić dane w Serwisie Kąpieliskowym, aby mieć pewność, iż woda jest zdatna do kąpieli.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Od 1 kwietnia 2025 r. Komenda Główna Policji odnotowała 105 utonięć. Kilka z tych tragicznych wypadków miało miejsce w Piotrkowie i okolicach. Dlatego służby apelują o rozsądek i przypominają zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

- Pływanie po alkoholu, brawura i przecenianie swoich umiejętności, pozostawianie dzieci bez odpowiedniej opieki oraz skoki do wody „na główkę” są najczęstszymi przyczynami utonięć – informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Nad wodą trzeba pamiętać o kilku kluczowych zasadach, aby wypoczynek przebiegał bezpiecznie. Należy:

  • pływać tylko w miejscach do tego wyznaczonych,
  • stosować się do poleceń ratownika (m.in. zwracać uwagę na kolory flagi na kąpielisku – biała – kąpiel dozwolona, czerwona – zakaz kąpieli),
  • nie wbiegać do wody rozgrzanym, aby nie doznać wstrząsu termicznego,
  • nie skakać do wody w nieznanych miejscach, zwłaszcza „na główkę”, może to skończyć się śmiercią lub kalectwem,
  • nie wypływać na materacu daleko od brzegu,
  • NIGDY nie pływać po wypiciu alkoholu,
  • nie pływać bezpośrednio po posiłku – zimna woda może doprowadzić do skurczów żołądka,
  • nie wypływać poza wyznaczony teren kąpieliska,
  • chronić skórę, nakładając na nią krem z filtrem UV.
Idź do oryginalnego materiału