Ponad trzy tysiące biegaczy opanowało stuletni stadion BOSiR!

1 tydzień temu
Białystok po raz kolejny udowodnił, iż ma wielkie serce do sportu i pomagania. W miniony weekend, 13–14 czerwca 2026 roku, Stadion Lekkoatletyczny im. Wojciecha Nowickiego zamienił się w tętniące życiem centrum biegowe. Mimo kapryśnej, słoneczno-deszczowej aury, kultowy obiekt BOSiR – świętujący w tym roku swoje okrągłe, 100-lecie istnienia – przyciągnął blisko trzy tysiące zawodników i kibiców. Imprezy zorganizowane przez Fundację Białystok Biega przyniosły mnóstwo emocji i realną pomoc potrzebującym. Sobota pod znakiem dobra i energii najmłodszych

Biegowy maraton rozpoczął się w sobotni poranek wyjątkową akcją „Białystok Tętni Dobrem”, promującą honorowe krwiodawstwo na rzecz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Symboliczne dystanse – 450 metrów dla dzieci oraz 4500 metrów dla dorosłych – bezpośrednio nawiązywały do 450 ml krwi, czyli ilości ratującej ludzkie życie podczas jednej donacji.

Popołudnie należało już do dzieciaków. W sztafetach Plum Ekiden Mini wystartowało aż 1400 najmłodszych sportowców. Maluchy w wieku 2–4 lat ścigały się na dystansie 4×100 m, natomiast starsi (do 14 lat) dzielnie walczyli w sztafecie 4×400 m przy ogłuszającym dopingu rodziców.

Niedzielna walka dorosłych sztafet i charytatywny rekord

W niedzielę pałeczkę przejęli dorośli, rywalizujący w sztandarowym biegu Plum Ekiden. Zawodnicy mierzyli się w morderczej sztafecie maratońs
Idź do oryginalnego materiału