Porażka z Górnikiem na otwarcie nowego stadionu Odry

Piłkarze Odry Skrzynie Zając Bytom Odrzański przegrali z Górnikiem Polkowice 0:3 w meczu III ligi rozegranym na inaugurację nowego stadionu w Bytomiu Odrzańskim.

Wydarzenie przyciągnęło nadkomplet publiczności, a bytomski klub przed meczem dostawił jeszcze dodatkowe mobilne trybuny, aby sprostać zainteresowaniu ze strony kibiców. Pojedynek poprzedziło oficjalne otwarcie stadionu oraz pokaz świetlny.

O ile otoczka spotkania mogła robić wrażenie, o tyle na boisku było już gorzej dla fanów Odry. Przez ponad godzinę utrzymywał się bezbramkowy remis, choć bytomianie mogli objąć prowadzenie w 26 minucie, kiedy przed wyśmienitą okazją stanął Gabriel Draczyński. Dwoma kapitalnymi interwencjami popisał się jednak Marcin Furtak.

W 68 minucie dla Górnika strzelił Michał Nagrodzki, który później w doliczonym czasie gry podwyższył na 2:0. Odra próbowała odpowiedzieć zarówno po pierwszej jak i drugiej bramce, ale jedynie nadziała się na kontrę, którą w 90+3 minucie wykończył Oskar Leopold.

Więcej o meczu i otwarciu nowego stadionu w poniedziałkowym Magazynie Sportowym Radia Zachód (godz. 21:00).