Po zakończeniu pochodu na placu Bernardyńskim odbył się festyn. Liczne stoiska kusiły rękodzielniczymi wyrobami, prezentując tradycje i nowoczesność w jednym. Miłośnicy tańca i muzyki mogli także uczestniczyć w warsztatach, pokazach oraz występach muzycznych.
Głównym celem Święta Fyrtla Garbary jest ukazanie mieszkańcom i turystom, iż ulica Garbary, mimo przemian czasu, przez cały czas tętni życiem i jest ważnym punktem na mapie Poznania.
“Chcemy zwrócić uwagę na bogatą kulturę i historię tej części miasta. Niemal dwukilometrowa ulica kryje w sobie wiele tajemnic i atrakcji – od warsztatów rzemieślniczych, przez galerie sztuki, po unikatowe sklepy. Jest to idealne miejsce, by poczuć ducha dawnych czasów, a jednocześnie dostrzec nowoczesne oblicze Poznania”
- komentuje przedstawiciel poznańskiego magistratu.
Organizatorzy, skupieni w ramach inicjatywy Fyrtla Garbary, mają nadzieję, iż dzięki takim wydarzeniom uda się przywrócić blaskowi dawnej chwale tej historycznej części miasta oraz przyciągnąć jeszcze więcej poznaniaków i turystów do odkrywania uroków ulicy Garbary.