W minioną sobotę (20.06.2026 r), na Stadionie Miejskim im. Klemensa Biniakowskiego w Nakle nad Notecią, odbyły się Warsztaty Ochrony Ludności.
Celem warsztatów była organizacja treningu, podczas którego uczestnicy zdobywali wiedzę oraz praktyczne umiejętności z zakresu udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym, w tym prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO), obsługi defibrylatora AED i tamowanie krwotoków. Ćwiczono również jak prawidłowo wezwać pomoc. Szkolenie miało charakter praktyczny, a mieszkańcy mogli samodzielnie przećwiczyć podstawowe czynności ratunkowe pod okiem strażaków – ratowników OSP Potulice oraz pracowników Referatu Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Przeciwpożarowej.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz trenerom za zaangażowanie i aktywny udział.
#AkademiaOliocKujPom #BezpieczneKujawskoPomorskie
Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią
zdjęcia: Karol Maliński

2 godzin temu
![17-letni Janek i 15-letnia Eliza prowadzili resuscytację na Stawie Barbara w Katowicach. Uratowali życie mężczyźnie [Zdjęcia]](https://www.wkatowicach.eu/assets/pics/aktualnosci/2026-06/asdad.png)










