Praktyczny trening w ramach warsztatów ochrony ludności w Nakle nad Notecią

2 godzin temu

W minioną sobotę (20.06.2026 r), na Stadionie Miejskim im. Klemensa Biniakowskiego w Nakle nad Notecią, odbyły się Warsztaty Ochrony Ludności.

Celem warsztatów była organizacja treningu, podczas którego uczestnicy zdobywali wiedzę oraz praktyczne umiejętności z zakresu udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym, w tym prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO), obsługi defibrylatora AED i tamowanie krwotoków. Ćwiczono również jak prawidłowo wezwać pomoc. Szkolenie miało charakter praktyczny, a mieszkańcy mogli samodzielnie przećwiczyć podstawowe czynności ratunkowe pod okiem strażaków – ratowników OSP Potulice oraz pracowników Referatu Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Przeciwpożarowej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz trenerom za zaangażowanie i aktywny udział.

#AkademiaOliocKujPom #BezpieczneKujawskoPomorskie

Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią

zdjęcia: Karol Maliński

Idź do oryginalnego materiału