Przychodnia na Jugosławiańskiej
Przy ulicy Jugosłowiańskiej 16 w Łodzi ruszyła budowa nowej placówki medycznej. Inwestycja realizowana jest przez Miejskie Centrum Medyczne „Widzew” na działce przekazanej przez Urząd Miasta Łodzi. Wykonawcą prac budowlanych jest firma OMDOM.
- Nowa przychodnia to przede wszystkim wyczekiwane, szczególnie przez mieszkańców Nowosolnej, miejsce, gdzie będzie można zadbać o swoje zdrowie. Chodzi o bliskość lekarza pierwszego kontaktu oraz nową, piękną przestrzeń. Widzimy tutaj dużą potrzebę lokalnej społeczności. Nowosolna bardzo się rozwija, zainwestowaliśmy już w tutejszą szkołę, a teraz inwestujemy w zdrowie
- mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.
Nowy obiekt będzie miał ponad 248 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, z czego 172 m² zaplanowano na parterze, a 76 m² na piętrze. Wewnątrz znajdzie się pięć gabinetów, w tym gabinet zabiegowy wyposażony w aparat USG. Co ważne, budynek będzie posiadał również pomieszczenia rezerwowe, co umożliwi jego rozbudowę w przyszłości.
- Dbamy o jakość życia, a jakość życia to jakość zdrowia. Chcemy, aby łodzianie mieli najbliższy kontakt z lekarzem i nie musieli szukać pomocy daleko, ale mieli ją na wyciągnięcie ręki
- dodaje prezydent Łodzi.
Projekt zakłada również budowę infrastruktury wokół budynku. Bezpośrednio przy przychodni przewidziano trzy lub cztery miejsca parkingowe. Powstanie tam także tężnia solankowa z ławkami dla pacjentów oraz miniplac zabaw dla dzieci.
https://tulodz.pl/wiadomosci-lodz/nowa-przychodnia-dla-mieszkancow-lodzi-to-bedzie-pierwsza-placowka-w-tej-czesci-miasta/hObuDLP6jo238MF9wS1PKiedy skończy się budowa i kto w niej będzie pracował?
Nowa przychodnia skupi się przede wszystkim na Podstawowej Opiece Zdrowotnej (POZ). Na miejscu stale dostępny będzie lekarz rodzinny oraz pediatra lub internista, a także pielęgniarka i położna środowiskowa.
- W placówce będzie funkcjonowała także opieka koordynowana, co oznacza, iż pacjenci będą mieli ułatwiony dostęp do specjalistów oraz zaawansowanych badań. Na miejscu na pewno będzie USG. Postaramy się również o zgodę NFZ, aby w przyszłości mogli tu przyjmować także lekarze specjaliści
- wyjaśnia Elżbieta Junczyk, dyrektor MCM „Widzew”.
Całkowity koszt budowy wynosi ponad 2,9 miliona złotych. Placówka zostanie oddana do użytku na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2027 roku.
https://tulodz.pl/mpk-lodz/to-najwieksza-przeprowadzka-w-historii-lodzkiego-mpk-zaklad-techniki-w-nowym-miejscu/wRX4W7Gh2sH4hiCB8Gf6Placówka dla tysięcy Łodzian
Nowa placówka na Nowosolnej ma docelowo objąć opieką od 4 do 5 tysięcy pacjentów.
- Dzisiaj miejska ochrona zdrowia to 33 miejskie przychodnie i jeden szpital. Pod naszą opieką znajduje się prawie jedna trzecia mieszkańców Łodzi. Rok 2026 jest rokiem dziesięciolecia naszych miejskich centrów medycznych w obecnej formie po dużej reformie. Placówki te są dziś rentowne i płynne finansowo. Uzyskiwane przez nie wyniki pozwalają na finansowanie takich inwestycji, jak ta, dzięki czemu mieszkańcy Nowosolnej otrzymają opiekę najwyższej klasy
- podkreśla Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi.
Wiceprezydent zapowiedział także dalsze rozszerzanie działalności miejskiej sieci medycznej do końca kadencji. Nowe przychodnie lub rozbudowa istniejących planowane są m.in. na takich osiedlach, jak: Ruda, Andrzejów, Widzew-Wschód oraz Retkinia. Przy wybranych placówkach powstaną również Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora.

2 godzin temu
![17-letni Janek i 15-letnia Eliza prowadzili resuscytację na Stawie Barbara w Katowicach. Uratowali życie mężczyźnie [Zdjęcia]](https://www.wkatowicach.eu/assets/pics/aktualnosci/2026-06/asdad.png)











