W Tymbarku w ramach budowy linii kolejowej powstanie Centrum Zarządzania Tunelami (główne Lokalne Centrum Sterowania będzie w Nowym Sączu). Obiekt ten został dodatkowo zaplanowany w celu podniesienia bezpieczeństwa, nadzorować będzie 13 układów tunelowych.
Poniżej zdjęcie to tablica „sterownicza”, jaka była w wyburzonym w czerwcu br. budynku PKP Tymbark.
protoplasta przyszłego Centrum Zarządzania Tunelami w Tymbarkuzdjęcie: IWS













