Radna Magdalena Kusy przyznała, iż przypadkowo „odkryła”, iż w Raciborzu 6 czerwca odbył się lekkoatletyczny mecz pięciu reprezentacji narodowych - nadzieli olimpijskich U20. - Byłam tam przypadkiem, puste trybuny, choćby miejscowi lekkoatleci nie wiedzieli o tym. Jak Miasto promowało to wydarzenie? - dociekała radna „Silnego Raciborza” mówiąc o straconej szansie na promocję Raciborza.