Przełamanie GieKSy. Łatwe zwycięstwo z Sanokiem

Po trzech z rzędu porażkach GieKSa wreszcie się przełamała i rozgromiła w Satelicie Texom STS Sanok 6:0.

Po trzech z rzędu porażkach GieKSa spotkała się z Texom STS-em Sanok, jedną z dwóch najsłabszych drużyn Tauron Hokej Ligi. Katowiczanie rozpoczęli te spotkanie z dużym animuszem i już w 7 sekundzie Salama wyciągał krążek z siatki po uderzeniu Fraszki. Na drugiego gola trzeba było czekać do 11 minuty, kiedy Mroczkowski otrzymał dobre podanie od Andersona i strzałem koło słupka pokonał Salame. Chwilę później sanocki bramkarz nabawił się kontuzji i zastąpił go Świderski. Na lodzie cały czas prewaga należała do Trójkolorowych, którzy dołożyli jeszcze dwa gole. Najpierw w 16 min. spod niebieskiej linii huknął Englund, a w końcówce Kallionkieli przeciął strzał Vervedy i zaskoczył Świderskiego. Tym samym po 20 minutach było 4:0 dla gospodarzy.

W drugiej odsłonie GieKSa wyraźnie spuściła z tonu i znacznie rzadziej zagrażała bramce gości. Do tego na ławce kar zasiedli najpierw Kallionkieli, a następnie Mroczkowski i STS szukał szansy na honorowego gola. Z czasem podopieczni trenera Jacka Płachty ponownie zaczęli dominować co przyniosło efekt w 35 min. Do odbitego przez Świderskiego krążka dopadł Salituro i z półobrotu wpakował go do siatki. Jak się okazało było to jedyne trafienie w tej tercji i po 40 minutach było 5:0.

Od początku trzeciej tercji GKS znów ruszył do ataku. Pomimo wielu okazji długo jednak nie potrafił znaleźć sposobu na Świderskiego. W końcu w 51 min. po dobrym podaniu Wronki Pasiut posłał krążek pomiędzy parkanami golkipera gości i podwyższył wynik spotkania. Do ostatniego gwizdka sędziego GieKSie nie udało się już zdobyć kolejnego gola, choć przez dwie minuty grała jeszcze w przewadze jednego zawodnika, i ostatecznie zwyciężyła z STS-em 6:0, przerywając niechlubną serię trzech porażek z rzędu.

GKS Katowice – Texom STS Sanok 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)

Bramki: Fraszko, Mroczkowski, Englund, Kallionkieli, Salituro, Pasiut

GKS Katowice: Murray, Kieler – Verveda, Maciaś, Wronka, Pasiut, Fraszko – Varttinen, Koponen, Michalski, Kallionkieli, Salituro – Runesson, Englund, Mroczkowski, Anderson, Sokay – Hofman Ja., Chodor, Hofman Jo., Dawid, Kovalchuk.

Texom STS Sanok: Salama, Świderski – Biłas, Tamminen, Strzyżowski, Huhdanpaa, Bukowski – Karlsson, Florczak, Dobosz, Sienkiewicz, Musioł J. – Rocki, Musioł D., Dulęba, Bryzgalau, Filipek oraz Niemczyk, Czopor, Ginda.