Radny apeluje o montaż wiaty na przystanku autobusowym w centrum Lublina. Mamy odpowiedź miasta

3 godzin temu
Zdjęcie: Przystanek Brama Krakowska 04 przy ul. Królewskiej | fot. DW


Radny Robert Dewerenda zaapelował do władz miasta o montaż wiaty przystankowej w centrum Lublina. Inicjatywa ma na celu zapewnienie pasażerom schronienia przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi podczas oczekiwania na autobus. Czy miasto podejmie kroki, aby poprawić komfort podróżnych w tej lokalizacji? Znamy odpowiedź urzędu.

Lublin. Brak wiaty na przystanku autobusowym

Wracamy do sprawy interpelacji złożonej przez radnego Roberta Dewerendę, który apeluje o montaż wiaty na przystanku Brama Krakowska 04 przy ul. Królewskiej, naprzeciwko Archikatedry Lubelskiej. Radny zwrócił się do władz miasta z pytaniem, jak długo pasażerowie komunikacji miejskiej będą musieli jeszcze czekać na tę inwestycję. W swojej interpelacji podkreślił, iż w trwającym już sezonie jesienno-zimowym, przy zmiennej pogodzie, pasażerowie narażeni są na deszcz i śnieg podczas oczekiwania na autobus.

>>> Szczegóły: Pasażerowie mokną w deszczu w oczekiwaniu na opóźniony autobus. Radny apeluje o montaż wiaty przystankowej

W odpowiedzi na interpelację radnego Tomasz Fulara, zastępca prezydenta Lublina, wyjaśnił, iż choć przystanki komunikacji miejskiej na terenie miasta są sukcesywnie wyposażane w wiaty, montaż takiej infrastruktury na przystanku Brama Krakowska 04 napotyka poważne ograniczenia. Problem braku wiaty w tym miejscu był już wielokrotnie analizowany, jednak gęste uzbrojenie podziemne, obejmujące m.in. sieć energetyczną oraz instalacje wodociągowe, kanalizacyjne i gazowe, uniemożliwia instalację wiaty w tej lokalizacji.

Dodatkowym ograniczeniem jest fakt, iż przystanek znajduje się na terenie objętym ścisłą ochroną konserwatorską, co jeszcze bardziej zawęża możliwości działań miasta. Ze względu na te trudności, miasto w tej chwili nie przewiduje możliwości postawienia wiaty na przystanku Brama Krakowska 04, pomimo zgłaszanych potrzeb ze strony pasażerów komunikacji miejskiej.

Idź do oryginalnego materiału