Za nami fantastyczny koncert w Kozienickim Domu Kultury. Na scenie sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego zagrał zespół Raz Dwa Trzy, który zaprezentował wyjątkowe piosenki Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego. To muzyczne spotkanie odbyło się w ramach „Kulturalnych czwartków w KDK”, 1 lutego.
Za takimi wieczorami w KDK zdążyliśmy się już stęsknić. „Człowiek czasami serce otworzy” to wyjątkowy koncert zespołu Raz Dwa Trzy z niepowtarzalnymi interpretacjami utworów Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego, które starannie dobrał lider grupy Adam Nowak. Usłyszeliśmy m.in.: „Balladę dla Okruszka”, „Piosenkę Starych Kochanków”, „Oczy Tej Małej”, „Uciekaj Moje Serce” czy „Nie ma jak u Mamy”.
To żywe, muzyczne zestawienie odmiennego podejścia do miłości, walka między sercem a rozumem. Zaprezentowany repertuar udowodnił, iż kiedy „człowiek czasami serce otworzy” daje ponieść się emocjom, a głos rozsądku przestaje być słyszalny. Śmiało można powiedzieć, iż był to wieczór wyjątkowy.
Raz Dwa Trzy
Zespół Raz Dwa Trzy istnieje na polskiej scenie muzycznej już ponad 30 lat i wciąż się wyróżnia. Ich cechą charakterystyczną niezmiennie są poetyckie teksty i doskonale dopracowane, oryginalne brzmienie, które łączy w sobie bluesa, jazz, elementy folku i rockową energię.
Wszystko zaczęło się w 1990 roku, w Zielonej Górze. Grupa studentów Wyższej Szkoły Pedagogicznej gwałtownie została zauważona i doceniona. Wspomnieć tu należy o zdobytym Grand Prix XXVI Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1990 roku. To był dopiero początek. Później przyszły zaproszenia na festiwale w Opolu, Jarocinie czy Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą, a także wyróżnienia i nagrody. Do najpopularniejszych utworów grupy zalicza się: „Trudno nie wierzyć w nic”, „W wielkim mieście”, „Idź swoją drogą”, „Pod niebem pełnym cudów” i „Jutro możemy być szczęśliwi”.
Zespół tworzą: Adam Nowak – wokal, gitara; Grzegorz Szwałek – pianino, akordeon; Jacek Olejarz – perksuja; Jarek Treliński – gitary, Mirek Kowalik – gitara basowa, kontrabas i Tadek Kulas – trąbki.
źródło: Kozienicki Dom Kultury