Rekordowe tempo i zacięta rywalizacja na X Biegu Ziemi Puckiej! Kto stanął na podium?

kaszuby24.pl 1 miesiąc temu

1 września 2024 roku odbył się jubileuszowy X Bieg Ziemi Puckiej na 10 km, który przyciągnął 93 zawodników z różnych miejscowości. Trasa prowadziła przez malownicze tereny Puszczy Darżlubskiej, a jej meta znajdowała się w Połczynie. Zwycięzcą biegu został Dawid Darliński z Gliwic, który osiągnął czas 36 minut i 15 sekund, natomiast wśród kobiet triumfowała Zuzanna Głombiowska z Gdyni, ustanawiając nowy rekord trasy z wynikiem 38 minut i 23 sekundy.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz jubileuszową koszulkę. Na mecie medale wręczał Wójt Gminy Puck, Marcin Nikrant, a najlepsi zawodnicy w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych zostali uhonorowani pucharami. Uczestnicy mogli również liczyć na losowanie nagród rzeczowych, w którym 30 osób otrzymało atrakcyjne upominki.

4 Grzegorz Naczke 38:18.92 Żelistrzewo

Dla wszystkich miłośników biegania i sportowych emocji szczegółowe wyniki są dostępne na stronie: https://oksitpuck.pl/komunikat-x-biegu-ziemi-puckiej-na-10-km/.