Rekordowe zwycięstwo

rc.fm 2 tygodni temu

To był pogrom i różnica kilku klas. Mowa o meczu koszykarzy Arged BM Stali Ostrów, którzy w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego rozbili Eneą Zastal Stelmet Zielona Góra aż 126:60. Ostrowski zespół zajął trzecie miejsce w tabeli i w ćwierćfinale play-off zagra ze Śląskiem Wrocław.

Koszykarze Arged BM Stali Ostrów byli zdecydowanym faworytem meczu z zespołem z Zielonej Góry, ale tego, iż wygrają różnicą aż 66 punktów, nie spodziewali się choćby najwięksi optymiści. Już do przerwy wynik nosił znamiona rekordowego pogromu. Stal prowadziła 73:31. W drugiej połowie gospodarze nie zwolnili tempa i wygrali aż 126:60. Zespół trenera Andrzeja Urbana spoglądał także na wyniki meczów w Lublinie i Sopocie. Polski Cukier Start przegrał z Legią Warszawa, a Trefl Sopot uległ Kingowi Szczecin.

Wyniki ułożyły się zatem korzystnie dla ostrowian, którzy skończyli z takim samym bilansem jak King i Legia 19 zwycięstw i 11 porażek, ale z racji najlepszego bilansu w tzw. małej tabeli, zajęli ostatecznie trzecie miejsce. W ćwierćfinale play-off zagrają z szóstym Śląskiem Wrocław. Pierwsze dwa mecze odbędą się w Ostrowie 3 i 5 maja. W innych parach Anwil zagraj ze Spójnią, Trefl z MKS-em Dąbrowa Górnicza, a Legia z Kingiem.

Rywalizacja w ćwierćfinale play-off toczy się do trzech zwycięstw.

Arged BM Stal OstrówEnea Stelmet Zielona Góra 126:60 (33:16, 40:15, 28:15, 25:14)
Stal: Sulima 22, Chatman 19, Brembly 19, Beliauskas 18, Durisić 11, Gielo 11, Silins 9, Skele 6, Rutecki 4, Załucki 4, Chyliński 3, Rachwalski 0.