
Władzom Avii Świdnik udało się zatrzymać w drużynie najlepszego piłkarza nie tylko żółto – niebieskich, ale całej ligi. Andrij Remeniuk podpisał nowy, trzyletni kontrakt i będzie cieszył swoją grą kibiców na drugoligowych boiskach.
O odejściu Ukraińca do lepszego zespołu mówiło się od dawna. Nic w tym dziwnego. Czwarty poziom rozgrywkowy był dla niego zdecydowanie za słaby, co pokazał nie tylko w starciach ligowych, ale także w rozgrywkach Pucharu Polski. Zimą pytały o niego Ruch Chorzów i Polonia Bytom, ale Remeniuk zobowiązał się do pozostania w lotniczym mieście i wywalczenia z Avią awansu. Cel udało się zrealizować, a po świętowaniu i krótkich wakacjach obie strony usiadły do rozmów na temat dalszej współpracy. Ich efektem jest nowy, trzyletni kontrakt dla napastnika.
Przypomnijmy, iż z dumą lotniczego miasta pożegnało się już czterech piłkarzy. W następnym sezonie, na stadionie przy ul. Sportowej nie obejrzymy: Dominika Zawadzkiego, Krzysztofa Żmudy, Mateusza Jarzynki i Rafała Dobrzyńskiego.

1 godzina temu

![Młode Buki 2026. Podsumowanie sezonu 2025/2026 Akademii GKS Katowice [Zdjęcia]](https://www.wkatowicach.eu/assets/pics/aktualnosci/2026-06/m%C5%82ode-buki-2026__7_.jpeg)











![Bartłomiej Bołądź - najlepsze akcje w meczu Polska - Belgia [WIDEO]](https://i.iplsc.com/-/000MYUE1RH44A4O4-C461.jpg)


![Najlepsze akcje biało-czerwonych w meczu z Belgią [WIDEO]](https://i.iplsc.com/-/000MYTK1TRA767KA-C461.jpg)