Remont generalny pediatrii w szpitalu miejskim w Płocku zakończony

1 miesiąc temu

Remont generalny pediatrii w szpitalu miejskim w Płocku zakończony. Oddział, który przeszedł również termomodernizację może przyjąć teraz 15 małych pacjentów.

Pielęgniarka oddziałowa pediatrii Joanna Maciejewska podkreśla, iż miejsce można odwiedzać zawsze, włącznie ze świętami.

Zapraszam i w dzień i w nocy, 24 godziny na dobę, w święta, w czerwone kartki. To jest dla dzieciaczków, które będą potrzebowały pomocy, oraz dla nas. Na pewno poprawi się komfort pracy — mówi Maciejewska.

Remont z myślą o rodzicach?

Ordynator pediatrii Jarosław Steckiewicz zaznaczył, iż pomyślano także o rodzicach. Na salach są rozkładane leżanki, powstał także specjalny pokój socjalny.

Jeżeli tylko rodzice wyrażają zgodę, mogą przebywać przez 24 godziny z dzieckiem. Jest pokój socjalny dla rodziców z szafkami, gdzie mogą schować swoje rzeczy. Przy takich pobytach kilkudniowych, rodzicie muszą swoje rzeczy gdzieś pomieścić — podkreślił Steckiewicz.

Sale są 1- lub 2-osobowe. Powstały również dwie izolatki, gabinet zabiegowy, gabinet lekarski, punkt pielęgniarski, poradnia pediatryczna i izba przyjęć. Oddział pediatryczny podzielony jest na dwa odcinki: dla dzieci do 3. roku życia i po 3. roku życia.

Remont podzielony na dwa etapy kosztował ponad 5 mln, z czego 3 mln to unijne dofinansowanie. Prace termomodernizacyjne prowadzone są także w należących do Płockiego Zakładu Zdrowia budynkach: Przychodni Św. Trójcy przy ulicy Miodowej i Centralnego Ośrodka Rehabilitacji przy ulicy Tysiąclecia.

Idź do oryginalnego materiału