Rezerwy Kolejorza lepsze od Unii

Piłkarze Unii Swarzędz musieli uznać wyższość rezerw poznańskiego Lecha w III-ligowych derbach Wielkopolski. – Mecz we Wronkach pokazał, iż powiedzenie “niewykorzystane sytuacje się mszczą” jest cały czas aktualne. My w pierwszej połowie mieliśmy trzy stuprocentowe okazje, ale żadnej z nich nie zamieniliśmy na gola. A rywale byli skuteczni. Z samej gry jestem jednak zadowolony. Obie drużyny grały futbol na “tak”, a mecz stał na dobrym II-ligowym poziomie – przyznał po spotkaniu trener zespołu z powiatu poznańskiego, Tomasz Bekas.

Jego podopieczni bramkę stracili już w 9 minucie, ale chwilę później doprowadzili do remisu. Po zmianie stron gospodarze wypunktowali Unię i wygrali 3:1. Tym samym zawodnicy trenera Grzegorza Wojtkowiaka po trzech ligowych porażkach z rzędu w końcu mogli cieszyć się z kompletu punktów. Natomiast swarzędzanie zaprzepaścili szansę, by wskoczyć do czołówki i najbliższe dni spędzą na dziewiątym miejscu w tabeli, z 14 punktami na koncie. Niemniej już w sobotę, 5 października, będą mieli okazję, by się zrehabilitować. Wtedy to zagrają u siebie o godz. 13.00 z Gedanią Gdańsk.

Coraz wyżej w tabeli jest Kotwica Kórnik, która w dziesiątej, kolejce w efektownym stylu – 6:1, na własnym boisku pokonała wyżej notowaną Noteć Czarnków. Gospodarze bardzo gwałtownie przejęli kontrolę w tym spotkaniu i już w pierwszej odsłonie zaaplikowali rywalom pięć goli. Po tej wygranej beniaminek awansował na jedenaste miejsce w tabeli. Liderem jest Sokół Kleczew, który ma tyle samo punktów co Flota Świnoujście. W następnej serii spotkań Kotwica, już w piątek, zagra w Słupsku. Komplet wyników, aktualna tabela oraz terminarz na stronie 90minut.pl

Lech II Poznań – Unia Swarzędz 3:1 (1:1)
Bramki: Maksym Czekała (9), Kornel Lisman (57, 78) – Igor Kornobis (10, samobójcza).

Kotwica Kórnik – Noteć Czarnków 6:1 (5:0)
Bramki: samobójcza (2), Miłosz Kowalski 2 (15, 38), Dominik Smykowski (17), Filip Wełniak (21), Tymon Włodarczyk (63) – Kacper Zaborski (47).