Ruch załatwił sprawę do przerwy. Debiutancka bramka juniorki (zdjęcia)

8 miesięcy temu

Przed tygodniem „Niebieskie” pokonały w meczu na szczycie MTS Żory 28:21. Teraz ponownie zaprezentowały się przed własną publicznością, rozpoczynając rundę rewanżową Ligi Centralnej Kobiet. Ich rywalki – ENEA Piłka Ręczna Poznań – zajmują miejsce w środku tabeli, więc przed meczem w Chorzowie skazywane były na pożarcie.

Poznanianki tylko raz cieszyły się z prowadzenia – po trafieniu Agaty Wasiak z rzutu karnego. Później Ruch gwałtownie podkreślił dominację. Sama Patrycja Wiśniewska już w 9. minucie miała na koncie cztery bramki, a „Niebieskie” odskoczyły na 7:2.

Przyjezdne do 20 minuty mogły mieć jeszcze nadzieję na sprawienie niespodzianki (12:8 dla Ruchu). Końcówka pierwszej połowy w wykonaniu lidera była jednak zabójcza. Seryjnie trafiała – głównie z rzutów karnych – Aleksandra Salisz, dwie bramki dołożyła Natalia Doktorczyk.

Podopieczne Ivo Vavry załatwiły sprawę do przerwy. Po 30 minutach miały komfortową, dziewięciobramkową przewagę (20:11). Drugą odsłonę Ruch rozpoczął imponująco – od czterech bramek bez odpowiedzi (24:11), ale później do głosu doszła ENEA. Kolejne minuty należały do poznanianek, które doprowadziły do stanu 29:19.

Bramkę nr 30 dla Ruchu mogła zdobyć Dominika Sikora. Juniorka (rocznik 2005) została wprowadzona do gry, by wykonać „siódemkę”. Przegrała jednak pojedynek z Anną Marią Rzeczycką. Ale co się odwlecze… W 56. minucie Sikora ponownie stanęła na siódmym metrze i tym razem nie dała szans bramkarce z Poznania (gol na 34:24). Było to debiutanckie trafienie rozgrywającej w pierwszej drużynie Ruchu. Po niej drogę do siatki znalazły jeszcze Michalina Gryczewska oraz najskuteczniejsza w tym spotkaniu Aleksandra Salisz (aż 10 goli!).

Zobacz zdjęcia z meczu KPR Ruch – ENEA Piłka Ręczna Poznań (Fot. Marcin Bulanda)

„Niebieskie” odniosły 12. zwycięstwo w okresie i przez cały czas wyprzedzają MTS Żory o cztery punkty. W następny weekend miały zmierzyć się na wyjeździe z PreZero APR Radom, ale spotkanie odbędzie się dopiero w kwietniu. Ruch w akcji zobaczymy więc – ponownie w hali MORiS – 17 lutego, w spotkaniu z Pogonią Szczecin.