Rusza rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

gniezno24.com 3 tygodni temu

Gnieźnianie biorący udział w treningu przygotowującym do miesięcznych zmagań na jednośladach zostali już nagrodzeni, a przed nami główne „ściganie” się z innymi miastami, biorącymi udział w ogólnopolskich zmaganiach.

1 czerwca rozpocznie się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Polega ona na rejestrowaniu przejechanych jednośladem kilometrów dzięki aplikacji, dzięki której użytkownicy mogą wspólnie „zbierać” punkty na jedno konto – dla Gniezna. Przed rowerzystami spore wyzwanie, które zakończy się 30 czerwca.

W poprzednich pięciu edycjach Gniezno zajęło dwukrotnie miejsce czwarte i trzykrotnie miejsce trzecie (w ubiegłym roku rywalizując z 62 miastami). Mieszkańcy nie będą więc zwlekać: 1 czerwca, minutę po północy spod napisu Gniezno w Parku Piastowskim od strony ul. Poznańskiej wystartują, by symbolicznie rozpocząć rywalizację i pokonać wspólnie kilka okrążeń wokół Jeziora Jelonek.

Również 1 czerwca o godzinie 13:30 ruszy rowerowy rajd z okazji Prezydenckiego Dnia Dziecka (Szkoła Podstawowa nr 12 – osiedle Kazimierza Wielkiego). Tu także dołączyć się można do zabawy i kręcić kilometry dla Gniezna. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację @aktywnemiasta, zarejestrować się, wybrać Gniezno i pokonywać kilometry na rowerze jadąc do pracy, do szkoły, na spotkanie ze znajomymi, czy na zakupy.

Od samego początku akcji przyświeca cel zachęcania do korzystania z roweru na co dzień, nie tylko w czerwcu, ale przez cały rok. Co nas wyróżnia jako Gniezno w tej rywalizacji? Dwa wyzwania.

Pierwsze z nich związane jest z obchodami 1000. rocznicy koronacji pierwszych królów Polski i nosi nazwę „Rowerowa Królowa i Król miesiąca”. Dotyczy wszystkich biorących udział w RSP Miast i Gmin. Nagrodą dla triumfatorów będzie pobyt w Gnieźnie. Nagrodzonych zostanie łącznie 6 osób w różnych kategoriach wraz z osobami towarzyszącym. Partnerami przedsięwzięcia są: Hotel Pietrak, Hotel Ibis, Hotel AWO, Hotel Słowianin. Szczegóły i regulamin na stronie gniezno.eu

Druga aktywność „Kręcimy dla Gniezna” jest dedykowana wszystkim uczestnikom, którzy wybiorą Gniezno w aplikacji Aktywne Miasta. Nagrody fundują sponsorzy lokalni: Velux, Bank Spółdzielczy Gniezno, Bimex, CH Galeria Gniezno, Sklep Polski, PEC. Szczegóły i regulamin na stronie gniezno.eu

Za nami już trening przygotowujący do RSP, w którym Gniezno zajęło szóste miejsce pokonując 163 799 km. Ogromnym sukcesem są wyniki dwóch gnieźnian, którzy podczas treningu (od 21 marca do 21 maja) zajęli: 2. miejsce – Leszek – 8913 km i 3. miejsce – Witosław – 8882 km. Należą im się ogromne gratulacje! Z pewnością vouchery przekazane od Tropsport – Hurtownia Sportowa i L-BIKE Serwis przydadzą się im przed kolejnymi wyjazdami.

Sukces Gniezna w dotychczasowych edycjach RSP, ale i wynik tegoroczny nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie lokalnych jednostek i samorządów, którym organizatorzy ogromnie dziękują. Są to: Powiat Gniezno, Gminy: Gniezno, Witkowo, Kłecko, Czerniejewo, Mieleszyn, Łubowo, Niechanowo, Spółdzielnia Mieszkaniowa, Firma Hazay (której rower cargo jest niezastąpiony), Zawieja Sad, MOK i gnieźnieńska Biblioteka.

Wydarzenia rowerowe w czerwcu organizują: Stowarzyszenie Aktywne Dalki, Klub Altom, L-BIKE Serwis, Gnieźnieńskie Tripy Rowerowe i wiele, wiele innych podmiotów, o czym będziemy można poczytać w kolejnych informacjach.

Miasto Gniezno dziękuje też lokalnym redakcjom za objęcie akcji patronatem medialnym. Program wydarzeń dostępny jest także na profilu Gniezno na Kole oraz udostępniany będzie przez aplikację.

Idź do oryginalnego materiału