Ścigali się na rowerach w szczytnym celu. Całe wpisowe poszło na rzecz powodzian

5 dni temu

Ścigali się na rowerach w pięknych okolicznościach przyrody. Celem była nie tylko rywalizacja, ale także pomoc ofiarom powodzi, która miała miejsce na południowym zachodzie Polski.

W sobotę (21.09) Klub Aquila Wadowice we współpracy z Instytutem Dialogu Międzykulturowego w Krakowie zorganizowali rowerowy rajd „Sportowymi Śladami św. Jana Pawła II” i wyścig kolarski. W tym dniu z parkingu obok Domu Kultury w Jaroszowicach Zbywaczówce wyruszyło na rowerową wycieczkę kilkudziesięcioro cyklistów.

Celem było nie tylko poznanie uroków Jeziora Mucharskiego, ale także rywalizacja sportowa w profesjonalnej oprawie. Uczestnicy wycieczki o sportowym zacięciu zatrzymali się w Czartaku, by na liczącej 2,5 km trasie walczyć w wyścigu „na czas” (pomiar czasu prowadzono z dokładnością do jednej setnej sekundy).

Z grona kobiet (klasyfikacja open) najszybsza była Agata Kurnik-Mancarczyk, drugie miejsce zajęła Ewa Ziemiochód, a trzecie miejsce wywalczyła Inga Byrska. Wśród chłopców triumfował Jakub Zalejski, drugi czas ”wykręcił” Filip Byrski, a trzecie miejsce zajął Michał Sopicki. W kategorii open najszybszy był Adam Karamański, drugą pozycję zajął Piotr Okoń, a trzecią Piotr Staszel.

Po południu tego samego dnia kilkudziesięcioro kolarzy rywalizowało w „czasówce” „Ponikiew Time Trial”.

Tak jak w poprzednich latach, trasa o długości 6,5 km i przewyższeniu 200 metrów, prowadziła od restauracji Czartak do ostatniej pętli na drodze w Ponikwi.

W kategorii mężczyzn najszybszy był Wojciech Niewidok, drugie miejsce zajął Mateusz Kalman, a trzecie Miłosz Szlagor. Z grona kobiet zwyciężyła Joanna Kalman, na drugim stopniu podium stanęła Natalia Borowczyk, a trzecią pozycję wywalczyła Ewa Brzozowska – Wicherek.

Organizatorzy przekazali wpisowe (20 zł od uczestnika) w całości na pomoc powodzianom z Dolnego Śląska.