Siatkarki z Rzeszowa wygrały turniej w Twardogórze

radiowroclaw.pl 2 godzin temu
W finale towarzyskich zawodów Giganci Siatkówki DevelopRes pokonał ŁKS Łódź 3:0 . Trzecie miejsce w Twardogórze zajął niemiecki SC Poczdam, a czwarte Radomka Radom.

Zdecydowanymi kandydatami do gry w finale turnieju w Twardogórze były ekipy DevelopResu oraz ŁKS. Czołowe zespoły polskiej ekstraklasy w półfinale uporały się z rywalkami i w sobotę zmierzyły się ze sobą o puchar. Pierwszy set był pokazem siatkówki na najwyższym poziomie, w którym minimalnie lepsza okazała się drużyna z Rzeszowa. W kolejnych odsłonach drużyna słowackiego trenera Michala Maska wyraźnie się rozpędzała i wygrywała już zdecydowanie. Na MVP finału została wybrana przyjmująca zespołu z Rzeszowa Monika Fedusio. Wcześniej o trzecie miejsce zagrały SC Poczdam i Radomka Radom. Faworytem wydawał się być polski zespół, ale miał tylko momenty dobrej gry i brązowy medal trafił w ręce Niemek. Półfinały:ŁKS Commercecon Łódź - SC Poczdam 3:0 (25:20, 25:13, 25:17)DevelopRes Rzeszów - MOYA Radomka Radom 3:1 (25:24, 19:25, 25:20, 25:14) O trzecie miejsce:SC Poczdam - MOYA Radomka Radom 3:1 (25:18, 12:25, 26:24, 25:16) Finał:DevelopRes Rzeszów - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (31:29, 25:19, 25:16). fot. Grzegorz Włodarczyk (dla Gigantów Siatkówki)