Siatkarskie emocje w Twardogórze

radiowroclaw.pl 2 godzin temu
Za nami pierwszy dzień turnieju Tauron Giganci Siatkówki kobiet.

Pewny awans ŁKS-u ŁKS Commercecon Łódź pewnie awansował do finału TAURON Gigantów Siatkówki pokonując SC Potsdam 3:0. Wydawało się, iż ŁKS będzie miał pełną kontrolę nad pierwszym setem. Już na początku prowadził 6:3 i rywalki poprosiły o czas. Potem polska drużyna zwiększyła przewagę, która mniej więcej wynosiła sześć punktów. Jednak gdy partia zbliżała się do końca, Poczdam odrobił dużą część strat. Alessandro Chiappini musiał poprosić swoje zawodniczki na rozmowę, a przewaga stopniała do zaledwie dwóch oczek (21:19). Końcówka należała jednak do łodzianek, ale także dlatego, iż Niemki dwa razy zaatakowały w aut. Nerwy gwałtownie zatem opadły, a ŁKS wygrał 25:20. W drugiej partii od remisu 3:3 ŁKS zdobył cztery punkty, ale potem nie było aż tak łatwo. Po bloku na Góreckiej znów polska drużyna miała tylko punkt więcej (10:9). Później mieliśmy już jednostronne widowisko. Jeszcze przy wyniku 16:12 trener Riccardo Boieri próbował jakoś ratować sytuację biorąc przerwę, ale po niej jego drużyna do końca seta zdobyła... jeden punkt (25:13). W trzecim secie Chiappini dał więcej pograć m.in. doświadczonej Brazylijce Bidias. Mimo początkowej przewagi, w jego drużynie nastąpiło lekkie rozprężenie i zamiast pewnego prowadzenia mieliśmy remis 8:8. Gra ŁKS-u falowała. Nagle zrobiło się 15:10, a chwilę potem 15:13. Im dłużej graliśmy, tym drużyna z Łodzi bardziej przejmowała kontrolę. Na środku punkty blokiem zdobywała młoda Sonia Stefanik. Dobrze spisywały się skrzydła. Ostatecznie ŁKS wygrał tego seta 25:17, a ostatnią akcję skończyła Anna...