Wbiegli po medal na… Pałac Kultury i Nauki

9 godzin temu

Doskonałe, trzecie miejsce zajęli reprezentanci Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie na odbywających się już po raz 6. Mistrzostwach Polski Strażaków w Biegu po Schodach.

To nie jest zwykły wyścig. W mistrzostwach Polski w bieganiu po schodach strażacy muszą wbiec na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki w pełnym umundurowaniu ochronnym i ze sprzętem ochrony układu oddechowego. KP PSP w Krasnymstawie tym razem do rywalizacji wystawiła dwie drużyny w składach: sekcyjny Krzysztof Mazurek i sekcyjny Emil Bednarczyk oraz st. kpt. Konrad Lisowski i mł. ogn. Dawid Sosnowski. Rywalizowano w kategoriach: „PSP 70+”, „Kobiety”, „MIX”, „PSP” oraz „Open”. Nasi reprezentanci zmierzyli się z rywalami w kategorii „PSP”.

Drużyna tworzona przez Krzysztofa Mazurka i Emila Bednarczyka pokonała 30. pięter Pałacu jako trzecia i zdobyła brązowy medal. Nasi strażacy potrzebowali na to tylko 5 minut i 50 sekund. Brawo! (kg)