„Słonie” przez cały czas niepokonane. Lider wygrywa na wyjeździe! [WIDEO]

tarnow.ikc.pl 1 miesiąc temu

Tarnów wiadomości. Bruk-Bet Termalica Nieciecza się nie zatrzymuje. Piłkarze Marcina Brosza wygrali 4. ligowy mecz z rzędu i pozostali na czele pierwszoligowej tabeli.

Początek sezonu dla zespołu z Niecieczy jest iście wymarzony. Po 3 spotkaniach piłkarze Bruk-Bet Termaliki Nieciecza mieli na swoim koncie 3 wygrane, 10 strzelonych bramek i 0 straconych. W niedzielne południe rozpoczął się mecz z Pogonią Siedlce, beniaminkiem Betclic 1. Ligi. Każdy kto śledzi rozgrywki zaplecza PKO Ekstraklasy doskonale wie, iż starcia z niżej notowanymi rywalami mogą być niebezpieczne i często kończą się stratą punktów dla faworyta.

Inaczej było jednak w przypadku „Słoni”. Zawodnicy z Niecieczy dopisali do swojej puli kolejny komplet punktów choć nieskazitelny bilans straconych bramek został przerwany na boisku w Siedlcach. Jako pierwszy bramkę zdobył Andrzej Trubeha, który w 28′ minucie strzałem zza pola karnego pokonał golkipera gospodarzy i „Słonie” objęły prowadzenie.

Andrzej "GOL" Trubeha#PGSBBT pic.twitter.com/1av95HOSZA

— Bruk-Bet Termalica Nieciecza (@BB_Termalica) August 11, 2024

Kilka minut później po raz pierwszy w tym sezonie Adrian Chovan musiał wyciągać piłkę z bramki po golu Cezarego Demaniuka. Gdy wydawało się, iż do przerwy będzie remis to sprawy w swoje ręce wziął Maciej Ambrosiewicz i po bardzo mocnym strzale wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie!

HUKNĄŁ Maciej Ambrosiewicz! #PGSBBT pic.twitter.com/mR7JBqtEqn

— Betclic 1 Liga (@_1liga_) August 11, 2024

Po zmianie stron więcej bramek nie padło i mecz zakończył się wynikiem 1:2. Podopieczni Marcina Brosza po 4 meczach mają komplet 12 punktów i są liderem tabeli ze stosunkiem bramek 12:1.

Pogoń Siedlce – Bruk-Bet Termalica 1:2 (1:2) 0:1 Trubeha 27′, 1:1 Demianiuk 45′, 1:2 Ambrosiewicz 45+2′. Sędziował: Grzegorz Kawałko. Żółte kartki: Amoah (63′) – Trubeha (3′), Wolski (47′), Cieśla (78′).

Bruk – Bet Termalica: 1 Adrian Chovan – 77 Artem Putivtsev, 3 Arkadiusz Kasperkiewicz, 23 Lukas Spendlhofer – 8 Andrii Dombrovskyi (90′ 21 Damian Hilbrycht), 28 Maciej Ambrosiewicz, 6 Maciej Wolski, 53 Andrzej Trubeha (72′ 12 Jakub Wróbel) – 80 Jakub Różycki (57′ 10 Kacper Karasek), 17 Taras Zaviyskyi (57′ 4 Daniel Cieśla)- 7 Morgan Fassbender (46′ 25 Kamil Zapolnik). Rezerwowi: 99 Miłosz Mleczko – 4 Daniel Cieśla, 10 Kacper Karasek, 12 Jakub Wróbel, 16 Tomasz Płaneta, 18 Bartosz Farbiszewski, 21 Damian Hilbrycht, 25 Kamil Zapolnik, 90 Jakub Nowakowski. Trener: Marcin Brosz.

Pogoń: 23 Mateusz Pruchniewski – 10 Piotr Pyrdoł (76′ 3 Robert Majewski), 31 Ernest Dzięcioł, 16 Jonh Amoah, 4 Miłosz Drąg (76′ 17 Ołeksij Zinkewycz) – 43 Lukas Hrnicar (66′ 71 Krzysztof Danielewicz), 8 Jakub Sinior, 9 Jakub Lutostański (76′ 7 Damian Szuprytowski), 47 Oskar Krzyżak – 77 Daniel Pik (66′ 12 Titas Milašius), 56 Cezary Demianiuk. Rezerwowi: 95 Eric Topór – 3 Robert Majewski, 7 Damian Szuprytowski, 11 Mateusz Majewski, 12 Titas Milašius, 17 Ołeksij Zinkewycz, 26 Jakub Okusami, 55 Cássio, 71 Krzysztof Danielewicz. Trener: Marek Brzozowski.