Wysyłasz SMS czy smsa? Czy wyrażenie „bądź co bądź” jest kolokwialne? Między innymi na takie pytanie internautów i słuchaczy odpowie prof. Mariola Wołk z Katedry Języka Polskiego UWM w Olsztynie. Natomiast mgr Dominika Bednarczyk, doktorantka ze Szkoły Doktorskiej UWM w Olsztynie, pochyli się nad łabędziami i żołędziami. Czy znasz liczbę pojedynczą tych wyrazów? Będzie też […]
SMS czy smsa? O językowych wątpliwościach, łabędziach i gwarze warmińskiej
1 dzień temu
- Strona główna
- Regionalne
- SMS czy smsa? O językowych wątpliwościach, łabędziach i gwarze warmińskiej
Powiązane
MAJA KAPŁON – Nic nie działa (tak jak Ty)
1 godzina temu
Próba syren alarmowych - 29 czerwca - Aktualności
1 godzina temu
Poświęcenie pojazdów (info)
2 godzin temu
Polecane
Carney rozmawiał z Trumpem o Arktyce i NATO
2 godzin temu
Atak na statek w cieśninie Ormuz
3 godzin temu










