SMS czy smsa? O językowych wątpliwościach, łabędziach i gwarze warmińskiej

1 dzień temu

Wysyłasz SMS czy smsa? Czy wyrażenie „bądź co bądź” jest kolokwialne? Między innymi na takie pytanie internautów i słuchaczy odpowie prof. Mariola Wołk z Katedry Języka Polskiego UWM w Olsztynie. Natomiast mgr Dominika Bednarczyk, doktorantka ze Szkoły Doktorskiej UWM w Olsztynie, pochyli się nad łabędziami i żołędziami. Czy znasz liczbę pojedynczą tych wyrazów? Będzie też […]

Idź do oryginalnego materiału