W sobotę 27 czerwca w Campingu Bystry odbyła się Sobótka, czyli słowiański wieczór nad jeziorem Niegocin. Wydarzenie przyciągnęło mieszkańców oraz gości, którzy wspólnie spędzili wieczór w wyjątkowej, plenerowej atmosferze.
Był ogień, muzyka, wianki, występy artystyczne i klimat nawiązujący do dawnych tradycji nocy świętojańskiej. Uczestnicy mogli zobaczyć obrzędy słowiańskie, posłuchać muzyki na żywo i wziąć udział w wydarzeniu, które połączyło lokalną kulturę, folklor oraz letni wypoczynek nad jeziorem.
Na scenie pojawili się m.in. Echo Rodu, Kapela 3/4, Zespół Pieśni i Tańca Niegocin, Nikolina Pietrzak oraz Zespół Jarzębiny. Wieczór zakończył się wspólną zabawą i spotkaniem przy ognisku.
Sobótka w Bystrym była okazją do spędzenia czasu w pięknym mazurskim otoczeniu, ale też do przypomnienia tradycji związanych z najkrótszymi nocami w roku. Nie zabrakło kolorowych strojów, tańca, śpiewu i symbolicznych elementów, które stworzyły wyjątkowy nastrój tego wieczoru.
Organizatorami wydarzenia byli Gmina Giżycko oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach.

2 godzin temu

![Zabytkowe auta przejechały ulicami Rzekunia. Festyn trwa, a wieczorem zagra Łydka Grubasa [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/dsc06689.jpg)




![Jubileusz 700-lecia parafii w Zbylitowskiej Górze pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża [zdjęcia]](https://tarnow.ikc.pl/wp-content/uploads/2026/06/700-lat-parafii-ZG-fot.-Artur-Gawle0040.jpg)








