Święto Kielc dobiega końca

1 godzina temu
Zdjęcie: Święto Kielc dobiega końca


Niedziela (28 czerwca) jest ostatnim dniem Święta Kielc. Na głównym deptaku miasta, czyli ulicy Sienkiewicza trwa jarmark, podczas którego można kupić wiele regionalnych przysmaków, ale także rękodzieło artystyczne.

Po raz kolejny w Święcie Kielc udział bierze Anna Jabłońska z Włoszczowy.

– W naszym asortymencie mamy miód, owoce w miodzie, świeczki z pszczelego wosku, a także własnoręcznie wyplatane koszyki z wikliny. Polecamy również liofilizowane owoce, które są bardzo zdrowe i zachowują wszystkie adekwatności oryginalnych owoców, a nie mają daty ważności. W słoiku mogą być choćby kilka lat – tłumaczy Anna Jabłońska.

27.06.2026 Kielce. Święto Kielc / Fot. Jarosław Kubalski – Radio Kielce

Podczas wydarzenia można nabyć także m.in. obrazy. Od kilkudziesięciu lat, głównie pejzaże maluje Krystyna Tkacz z Kielc.

– Maluję pejzaże i portrety koni. Przeważnie są to obrazy olejne, ale także akrylowe. Ostatnio zaczęłam malować również portrety. Mój syn ostatnio powiedział, iż wreszcie maluję osoby – zaznacza malarka.

Atrakcji podczas Święta Kielc nie brakuje, a harmonogram wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej.

Idź do oryginalnego materiału