Spór sądowy o mieszkanie Ciechanowie z oznakami wilgoci i pleśni

ciechanowinaczej.pl 6 godzin temu
Kilka tygodni temu Sąd Rejonowy w Ciechanowie zajmował się sprawą zawilgoconego mieszkania, które zostało sprzedane w jednym z ciechanowskich bloków. Nabywcy domagali się zwrotu kwoty aż 60 tys. zł. Uznali, iż ujawnione po pewnym czasie wady w lokalu o tyle obniżyły jego wartość. Nabywcy mieszkania jako podstawę swojego roszczenia wskazali art. 560 § 1 kodeksu cywilnego, argumentując, iż lokal obarczony jest wadą powodującą niemożność korzystania z niego zgodnie z przeznaczeniem. Małżeństwo, które sprzedało mieszkanie za kwotę ponad 430 tys. zł wnosiło o oddalenie powództwa w całości.

Decyzja o nabyciu lokalu poprzedzona była dwukrotnymi oględzinami. Ówcześni właściciele udostępnili również lokal do wyceny na potrzeby kredytu mieszkaniowego. Mieszkanie było umeblowane. Małżeństwo mieszkało w nim od 2014 roku. Kupiło mieszkanie na rynku pierwotnym w stanie deweloperskim. Podczas oględzin żadne z małżonków, przyszłych nabywców, nie zauważyło oznak zawilgocenia..

Do transakcji doszło w lipcu 2022 roku. Wykonane 11 maja 2023 r. pomiary wilgotności potwierdziły stan wilgotny ścian wewnętrznych w strefie widocznego śladu zawilgocenia (sypialnia). Podczas oględzin 15 lutego 2024 r. widoczne były zawilgocenia w okolicy dolnego i
Idź do oryginalnego materiału