Spotkanie konsultacyjne ws. układu drogowego związanego z linią kolejową nr 18 Kutno – Piła Główna

2 godzin temu

Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią podjął decyzję, iż w dniach od 17 czerwca 2026 r. do 17 lipca 2026 r. przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne w zakresie korekty Koncepcji Programowo-Przestrzennej dla inwestycji pn. „Zaprojektowanie i budowa skrzyżowania dwupoziomowego w postaci tunelu drogowego/ wiaduktu kolejowego w Nakle nad Notecią w km ~187,362 linii kolejowej nr 18 Kutno – Piła Główna w nowym śladzie ul. Bolesława Krzywoustego w ciągu drogi gminnej nr 090820C wraz z budową przyległego układu drogowego, w zamian za likwidację przejazdów kolejowo – drogowych kat. A zlokalizowanych w km 187,277 w ul. Pocztowej w Nakle nad Notecią i w km 187,622 w ul. Gimnazjalnej w Nakle nad Notecią, w ramach projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach kolejowo-drogowych w tym ich przebudowa na skrzyżowania dwupoziomowe”. Przedmiotem konsultacji jest korekta koncepcji programowo-przestrzennej w zakresie likwidacji przejazdu kolejowego w km 187,622 linii kolejowej nr 18 Kutno – Piła Główna w ul. Gimnazjalnej w Nakle nad Notecią z zachowaniem wyłącznie przejścia dla pieszych w poziomie szyn (przejście kolejowe kategorii E).

Jedno ze spotkań konsultacyjnych odbyło się wczoraj, 25 czerwca 2026 roku w Centrum Usług Społecznych w Nakle nad Notecią przy ul. Gimnazjalnej. Koncepcje przedstawił Piotr Kalamon zastępca burmistrza miasta i gminy Nakło nad Notecią.

tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

Idź do oryginalnego materiału