Jak zorganizować udaną imprezę? Zapytajcie Jacka Kosierba, twórcę i lidera stowarzyszenia Manufaktura Futbolu. Wczorajsza rocznica 25-lecia świdnickiej halówki obfitowała nie tylko w emocje sportowe i atrakcje muzyczne. Towarzyszyła jej zbiórka na rzecz 9-letniego Mikołaja Capały.
– 25 lat halówki rzeczywiście minęło mi jak jeden dzień, tak jak przeczytacie w haśle wydarzenia. Pewnie dlatego, iż piłka nożna jest moją pasją i wszystko co z nią związane: organizacja turniejów futsalowych, orlikowych i wszelkich innych, pisanie książek o lokalnym futbolu nie męczy mnie, tylko cieszy. Dodatkową satysfakcję daje fakt, iż z czasem zdobywam coraz więcej przyjaciół, którzy nie patrzą na nic, tylko przyjeżdżają na zawody do Świdnika, bo dla nich to frajda. Pewnie nie wszyscy wiedzieli, iż istnieje Reprezentacja Polski Disco, iż swoją reprezentację mają bezdomni, a także wybitni w przeszłości piłkarze tworzący Reprezentację Lubelszczyzny Ekstraklasa KS Lublin . Reprezentację Polskich Pisarzy, w której występuję, mam nadzieję, zna już wielu. Celem wczorajszego wydarzenia było przede wszystkim, żeby ludzie świetnie się bawili, przeżyli emocje sportowe, ale też posłuchali muzyki, pośpiewali, mieli fun. Zapewniły to gwiazdy disco polo, między innymi Piotr Wójcik z zespołu Solaris ze swoim największym przebojem „Szmaragdy i diamenty”. Było dla mnie miłą niespodzianką, iż na meczu wspomnień Media Team – Zakład Remontowy pojawiło się aż sześciu zawodników pierwszego składu Media Team, który w 1997 roku wygrał pierwszy turniej o Puchar Burmistrza Świdnika. Po dwóch latach wystartowała już liga halowa. Oba zespoły już nie istnieją, ale mamy dowód, iż piłka nie tylko pozwala zadbać o kondycję fizyczną i zdrowie, ale również buduje więzi, które realizowane są ponad ćwierć wieku Chcę bardzo podziękować wszystkim drużynom, które wystąpiły we wczorajszym turnieju charytatywnym i meczach pokazowych. Jestem bardzo wdzięczny Januszowi Chomontkowi, arcymistrzowi żonglerki piłką, który zapowiada atak na rekord świata i chce zrobić to w Świdniku. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji wydarzenia: sędziom i osobom zajmującym się sprawami technicznymi, no i oczywiście dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 7 za ogromną życzliwość. Dziękuję wszystkim głosującym na nasz projekt, dzięki czemu został on sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego miasta – mówi Jacek Kosierb.
W Charytatywnym Turnieju Futsalu „Gramy dla Mikołajka” o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, w kategorii „Open” zagrały zespoły: LWA, KS Albatros, Pokolenie J.P.II, Eco-World, Adampol Team, POM, Autoklinika, Komes. Rywalizację wygrała drużyna Eco-World.
W kategorii „Oldboje 35+” zagrali: Provend SZKiC Express, Kos-Wit, Huragan Pniówno i Browarnicy FC. Tu najlepszy okazał się zespół Kos-Wit.
Podczas wydarzenia wręczono wyróżnienia osobom czynnie uczestniczącym w rozgrywkach w latach 1999 – 2024. Są nimi: Mirosław Ciesielka, Ireneusz Dyl, Ludwik Kawalec, Jacek Kochalski, Radosław Koniec, Adam Kontnik, Jacek Kosierb, Artur Łuka, Krzysztof Pydyś, Paweł Stańczyk, Leszek Śmiałkowski i Hubert Wnuk.
Uhonorowano również ludzi zasłużonych dla świdnickiej ligi halowej. Statuetki i medale 25-lecia przyznano: Patrycji Baran, Wiesławowi Brzozowskiemu, Łukaszowi Czemerysowi, Jarosławowi Czępińskiemu, Ireneuszowi Dylowi, Tomaszowi Giełzakowi, Piotrowi Gorzkowskiemu, Adamowi Kontnikowi, Jackowi Kosierbowi, Damianowi Kuźniakowi, Janowi Mazurowi, Romualdowi Parczyńskiemu, Katarzynie Pękali i Stanisławowi Pszeniczce.
Rozstrzygnięto także quiz pod nazwą „25 pytań na 25-lecie świdnickiej halówki”. Puchary za 1 miejsce ex aequo, książki pod tytułem „Tajemnice polskiego futbolu” ze specjalną dedykacją autora – Kazimierza Grenia odebrali: Roman Sobiesiak, Piotr Gorzkowski i Daniel Pyda.
Wydarzenie patronatem honorowym objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, burmistrz Świdnika Waldemar Jakson, starosta świdnicki Łukasz Reszka oraz prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Bartnik.