Stal po pierwszym sparingu

rc.fm 1 miesiąc temu

Zaledwie tydzień po pierwszym treningu koszykarze Stali Ostrów rozegrali pierwszy mecz kontrolny. W czwartkowy wieczór we własnej hali zmierzyli się ze Śląskiem Wrocław. Sparing toczył się pod dyktando brązowych medalistów z zeszłego sezonu, choć fragmentami Stal doganiała rywala jak chociażby w połowie trzeciej kwarty. Ostatecznie Śląsk wygrał w Ostrowie 82:74. "Jest materiał do analizy" – powiedział radiuCENTRUM trener Stali, Andrzej Urban:

"Wniosków z tego sparingu jest dużo. Jesteśmy dopiero po ośmiu dniach treningów. W poprzednią środę rozpoczęliśmy zajęcia z koszykówki. Przekazaliśmy zawodnikom dużo wiedzy taktycznej. Koszykarze potrzebują, by powtarzać to wiele razy, dlatego ten sparing był bardzo pożyteczny. Możemy się sprawdzać w warunkach meczowych, a na treningu nie zawsze jesteśmy w stanie sobie stworzyć takie warunki. Dużo analizy i tak będzie wyglądać ten pre-season, bo już za dwa dni mamy kolejny sparing z mocnym zespołem, mistrzem Czech. W piątek czeka nas analiza błędów, które popełniliśmy w sparingu ze Śląskiem Wrocław, a kolejny mecz kontrolny w sobotę w Kłodzku" – powiedział radiuCENTRUM trener Andrzej Urban.

Najwięcej punktów dla Stali w sparingu ze Śląskiem rzucili: Paxson Wojcik 24, Tim Lambrecht 13, Maximilian Egner i Jan Wójcik po 10.

Stal Ostrów Wielkopolski – WKS Śląsk Wrocław 74:82 (17:22, 12:16, 23:24, 22:20)
Stal: Wojcik 24, Lambrecht 13, Egner 10, Wójcik 10, Rosenthal 6, Rolon 5, Zębski 4, Rutecki 2, Ratkowski 0