Start jednak za mocny w Arenie Kalisz

2 tygodni temu
Piłkarki manualne AWS Energa Szczypiorno Kalisz nie sprawiły niespodzianki swoją kibicom w ostatnim dniu kwietnia. W Arenie Kalisz nie sprostały Startowi Elbląg, który odniósł wyraźne zwycięstwo. Kaliski zespół ma szansę pozostanie w Orlen Superligach w meczach barażowych Nie tak dawno szczypiornistki z Kalisza ograły drużynę z Elbląga i to na jej terenie, co można uznać za jedno z największych osiągnięć podopiecznych trenera Pethera Krauthmeyera w kończącym się sezonie. Liczono więc, iż we własnej hali beniaminek Orlen Superligi Kobiet może się pokusić o jeszcze jedną wygraną.

Już jednak początek tego meczu pokazał, iż elblążanki wyciągnęły wnioski z tamtej porażki. Nie pozwalały gospodyniom „rozbujać się” w ofensywie, a same były znacznie skuteczniejsze pod bramką rywalek, choć na razie ich przewaga sięgała co najwyżej dwóch, trzech bramek. Tak było choćby w 14. minucie, gdy Start prowadził 8:5 po trafieniu Weroniki Weber . Kaliszanki odrabiały część strat, zbliżały się do przeciwniczek na jedno oczko, ale do remisu nie zdołały doprowadzić. Na dodatek zupełnie zagubiły się w konstruowaniu akcji zaczepnych między 19. a 26. minutą, straciły cztery bramki z rzędu i Start znalazł się w komforto