Start Lublin przegrał w Gliwicach [ZDJĘCIA]

Koszykarze Polskiego Cukru Start Lublin przegrali po dogrywce w Gliwicach z tamtejszym GTK 105:110 mecz czwartej kolejki ekstraklasy.

Pierwszą kwartę lubelski zespół przegrał 22:30, ale w drugiej odrobił straty i do przerwy prowadził 50:48. W trzeciej odsłonie Start powiększył różnicę i przed rozpoczęciem ostatniej kwarty wygrywał 77:71. Początek ostatniej części należał do gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 81:77, czerwono-czarni zdołali się jednak otrząsnąć i wyszli znów na prowadzenie. GTK na 7 sekund przed końcem po rzucie za trzy punkty doprowadził do wyniku 99:99, a tym samym dogrywki. W dodatkowym czasie, na nieco ponad 2 minuty przed końcem, Start wygrywał 105:103, ale punkty do końca meczu rzucali już tylko gospodarze.

Najwięcej punktów dla lubelskiej drużyny zdobyli: De Lattibeaudiere 27 i Ramey 26.

Trener Wojciech Kamiński tak podsumował spotkanie.

W kolejnym spotkaniu Start 31 października zmierzy się u siebie z AMW Arką Gdynia.