Stomil Olsztyn wygrywa w Elblągu i awansuje do kolejnej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski

12 godzin temu

W środę (18 września 2024 roku) w 1/16 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski Stomil Olsztyn wygrał z Olimpią III Elbląg 3:1.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla olsztyńskiego zespołu. Już w 14. minucie spotkania Stomil Olsztyn wyszedł na prowadzenie, po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę dla Stomilu zdobył Adam Paliwoda. W pierszej połowie Stomil miał kilka możliwości na podwyższenie wyniku, jednak zabrakło skuteczności.

W drugiej połowie, w 61. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Gola dla Olimpii III Elbląg strzelił Kacper Łaszak. W 70. minucie meczu sędzia podyktował rzut karny dla Stomilu i po celnym strzale Tamaza Babunadze olsztynianie wyszli na prowadzenie. W końcówce drugiej połowy, po zamieszaniu w polu karnym jeden z zawodników Olimpii zablokował piłkę ręką i sędzia podyktował kolejny rzut karny dla Stomilu. Tym razem wynik na 3:1 ustalił Mateusz Jońca.

Olimpia III Elbląg – Stomil Olsztyn 1:3 (0:1)