Sukces sztangistek Tarpana Mrocza na Mistrzostwach Polski U20 w Zamościu

1 tydzień temu

W dniach 18 – 21 kwietnia 2024 roku w Zamościu realizowane są Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Do Zamościa wraz z trenerami udały się trzy zawodniczki Tarpana Mrocza: Lidia Hawryło, Dominika i Weronika Najdowska oraz mieszkanka gminy Mrocza zawodniczka Atlety Gdańsk Monika Marach. W dniu wczorajszym, 19 kwietnia br. złoty medal w dwuboju zdobyła Lidia Hawryło w kategorii 45 kg z wynikiem 125 kg (55+70), natomiast Weronika Najdowska w kategorii 64 kg wywalczyła srebrny medal w dwuboju z wynikiem 158 kg(73+85). Siostra Weroniki, Dominika Najdowska startująca w kategorii 87+ wywalczyła złoty medal w dwuboju z rezultatem 185 kg (85+100). Startująca tego samego dnia wspomniana Monika Marach w kategorii 71 kg. wywalczyła złoty medal z rezultatem 222 kg (103+119). Gratulujemy.

tekst: Dariusz Wojciechowski