Sukcesy Zakopiańczyków na Mistrzostwach Świata Masters w Goeteborgu

podhaleregion.pl 1 miesiąc temu

W Goeteborgu realizowane są 25. Mistrzostwa Świata Masters w Lekkiej Atletyce, w których biorą udział ponad 8000 zawodników z 113 krajów. Wśród nich jest 167-osobowa reprezentacja Polski, a w jej składzie znakomicie spisujący się zakopiańczycy: małżeństwo: Małgorzata i Leszek Behounek.

Małgorzata Behounek w biegu na 10 km zajęła 21. miejsce, a na 5000 metrów uplasowała się na 16. pozycji, ustanawiając przy tym nowe, wartościowe rekordy życiowe na obu dystansach.

Leszek Behounek zajął znakomite 4. miejsce w wyścigu na 10 km, poprawiając dotychczasowy rekord Polski w swojej kategorii wiekowej, który utrzymywał się przez ostatnie 20 lat. W rywalizacji drużynowej polska reprezentacja zdobyła srebrny medal, również dzięki jego wysiłkom.

Niezwykłe emocje towarzyszyły wyścigowi na 5000 metrów. Jeszcze 80 metrów przed metą Leszek Behounek zajmował 4. miejsce, jednak dzięki znakomitemu finiszowi wywalczył drugi srebrny medal. Teraz przed nim kilka dni odpoczynku przed ostatnim startem na wymagającym dystansie 20 kilometrów, który odbędzie się w niedzielę, 25 sierpnia.