Świąteczne granie pod koszem. NFZ Team najlepszy

Mławska Hala Sportowa była areną piątej już edycji świątecznego turnieju koszykówki 3X3. Najskuteczniejsi w gronie jedenastu zespołów okazali się gracze zespołu o nazwie SK NFZ Team. W decydującym starciu ograli Black Magic 3X3.

W skład zwycięskiej ekipy wchodzili zawodnicy rodem z Elbląga, Włocławka oraz Starogardu. Taka rozpiętość geograficzna nie przeszkodziła we właściwym zgraniu. To przełożyło się na końcowy sukces.

Nie ponieśli ani jednej porażki – na dodatek jako jedyni w całej stawce pokonali dwukrotnie wspominanych na wstępie rywali z Black Magic 3×3 (polsko-ukraińska drużyna). W eliminacjach było 16:11, natomiast w rewanżowym pojedynku rozegranym już w finale imprezy 21:19. Na trzecim miejscu finiszowała kolejna ekipa złożona z zawodników z Ukrainy i Polski, E3.

Oczywiście nie mogło być inaczej, iż najlepszym koszykarzem zawodów został wybrany ktoś z grona zwycięzców. Statuetka MVP trafiła w ręce Kacpra Jastrzębskiego (SK NFZ Team.

Na starcie zmagań nie zabrakło naszych ekip. Niestety zarówno Młajami (Krzysztof Ćwik, Artur Czerwiński, Marcin Biranowski, Łukasz Zakrzewski) jak i WML Squad (Michał Rzepliński, Adam Kołakowski, Dominik Jasiński i Przemysław Łęczek) nie przedostały się do strefy pucharowej. Na pocieszenie w derbowym starciu Młajami pokonali lokalnych konkurentów 18:11.

Fot: Mława Basketball